Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Dojazd w rejon budowanego dworca po nowemu. Zamknięta zostanie ul. Pocztowa

Przez kilka miesięcy kierowcy chcący dojechać w rejon dworca PKP czy też pobliskich ulic, będą poruszać się inaczej niż obecnie. Od poniedziałku zamknięta będzie ul. Pocztowa.

W poniedziałek 6 czerwca wprowadzone zostaną spore zmiany w organizacji ruchu na ulicach przyległych do budowanego Dworca Metropolitalnego w Lublinie. W skrócie, dla kierowców oznacza to, że będą musieli jeździć zupełnie inaczej niż obecnie. Taki stan potrwa do końca września, przy czym w tym czasie mogą nastąpić jeszcze dodatkowe utrudnienia w ruchu.

Najważniejszą informacją jest to, że zostanie zamknięta dla ruchu ul. Pocztowa, która obecnie stanowi główny dojazd do dworca PKP. Osoby, chcące dojechać do targu przy ul. Pocztowej, budynku Poczty Polskiej a także mieszkańcy ul. Pocztowej i ul. 1 Maja będą korzystać z ul. Gazowej. Wyjazd z tego terenu ma się odbywać przez ul. Dworcową i Młyńską.

Na placu Dworcowym, między ul. Pocztową a Dworcową, ruch będzie dwukierunkowy. Zlikwidowane zostaną też miejsca postojowe na placu Dworcowym. Chodzi o parking wzdłuż ogrodzenia zaplecza budowy od strony ul. Dworcowej.

Dojazd do Dworca PKP, będzie odbywać się od ronda Sportowców poprzez ul. Gazową, Dworcową i Młyńską. Ulice te staną się jednokierunkowe. To samo dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy zlokalizowany na ul. Pocztowej będzie przeniesiony na ul. Gazową.

Sytuacja nieco poprawi się od poniedziałku 13 czerwca, kiedy to udostępniony zostanie wjazd w ul. Pocztową od strony ul. Kunickiego, jednak tylko do targowiska.

Zmiany mają związek z kolejnym etapem prac przy przebudowie pobliskich ulic. Drogowcy na ul. Pocztowej zaczną od budowy kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego oraz oświetlenia. Następnie przystąpią do prac związanych z nawierzchnią.

Zmienią się też trasy komunikacji miejskiej. Linie nr 1, 13, 45 i 161 w kierunku Felicity, Paderewskiego, Mełgiewskiej czy Felina z ul. Krochmalnej pojadą przez ul. Gazową, pl. Dworcowy, Dworcową, Młyńską i Stadionową, natomiast w stronę Zalewskiego, os. Poręba i Gęsiej przez ul.: Lubelskiego Lipca 80, Stadionową, Gazową, pl. Dworcowy, Dworcową, Młyńską i Krochmalną.

Linie nr 30 i 34 w kierunku Dworca PKP będą kursowały przez ul. Lubelskiego Lipca 80 i Gazową, a w kierunku Smug i Koncertowej przez pl. Dworcowy, Dworcową, Młyńską i Stadionową. W obu przypadkach zmianie ulegną lokalizacje przystanków końcowego i początkowego. Natomiast trasa trolejbusów linii nr 154 w kierunku Chodźki została wyznaczona przez ul.: Muzyczną, Stadionową, Gazową, pl. Dworcowy, Dworcową i Młyńską, z kolei w stronę Węglina ul.: Lubelskiego Lipca 80, Stadionową, Gazową, pl. Dworcowy, Dworcową i Młyńską.

(fot. UM Lublin)

2 komentarze

  1. Trudno… żeby mogło być lepiej, musi być gorzej…

  2. ja to bym całkiem zamknął….
    na co komu pociąg ?
    i tak jest zawsze opóźniony

Z kraju

Polityka i społeczeństwo