Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dobiegają końca konsultacje w sprawie budowy stadionu żużlowego. Można jeszcze nadesłać swoją opinię

W najbliższy czwartek (15 grudnia) upływa termin nadsyłania opinii w ramach konsultacji społecznych projektu nowego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego. Mieszkańcy mogą ocenić zagospodarowanie terenów zielonych, a także plany dotyczące nowej inwestycji. Przekazane stanowiska trafią do architektów, którzy sprawdzą możliwość ich uwzględnienia na dalszym etapie prac projektowych.

– Konsultacje społeczne rozpoczęliśmy spotkaniem otwartym, podczas którego mieszkańcy rozmawiali z projektantami o planowanych rozwiązaniach architektonicznych oraz sposobie zagospodarowania terenu wokół nowej hali sportowo-rekreacyjnej. To inwestycja, która ma służyć całemu miastu, dlatego zachęcam mieszkańców do udziału w pracach projektowych, przesyłania swoich opinii i uwag dotyczących koncepcji nowego obiektu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Opinie dotyczyć mogą terenów zielonych, rekreacyjnych i nadrzecznych, a także koncepcji rozwiązań dotyczących obiektów kubaturowych (w pełni zadaszonego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego oraz obiektów towarzyszących) w zakresie lokalizacji obiektów, ich funkcji, rozwiązań geometrycznych, technicznych, układu infrastruktury podstawowej i towarzyszącej oraz zieleni. Składać je można pisemnie pocztą tradycyjną na adres Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin, ul. Podwale 3, a także na adres: [email protected]. Termin ich nadsyłania upływa 15 grudnia.

Całoroczna hala pomieści 18,5 tys. widzów, spełni wymogi krajowych i międzynarodowych federacji m.in. żużla, lekkoatletyki i gier zespołowych, w tym piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Bryła nowego obiektu ma harmonijnie wkomponować się w ukształtowanie terenu wokół. Będzie wyniesiona ponad poziom gruntu i obsadzona nową roślinnością, w tym wysokopienną.

Proponowane rozwiązania konstrukcyjne pozwolą na wizualne wydzielenie z całości budynku części kubaturowej (z trybunami) i drugiej wyższej, w pełni ażurowej, optycznie lekkiej konstrukcji niosącej liny, która będzie widoczna powyżej poziomu wierzchołków drzew. W ramach inwestycji powstanie również przestrzeń parkowo-rekreacyjna dla mieszkańców wraz z przystanią kajakową i nowymi kładkami nad rzeką Bystrzycą. Szerszy opis projektu koncepcyjnego wraz z ogłoszeniem konsultacyjnym znajduje się na stronie www.lublin.eu.

(fot. UM Lublin)

10 komentarzy

 1. Nie dla stadionu dość zadłużania miasta.

 2. wkurzony obywatel

  a ktoś mi wyjaśni jakim cudem SAM projekt kosztował uwaga uwaga 7.5 mln zł !!! ? to jest chore jak nasza kasa podatników jest wydawana! ktoś grubą kasę przytulił! zapewne krewny i znajomy królika:/ kolejne 350 mln na budowę tego molocha który będzie generował tylko same straty ! liczone w mln zł rocznie. A na połatanie ulic czy chodników nie ma kasy ! chore nie’rządy peło ! CHLEBA nie igrzysk !

 3. granat vel osioł

  Moja opinia: NA CH*J TO KOMU POTRZEBNE

  • Z tak subtelną choć jednoznaczną w przekazie wypowiedzią mogę się jedynie zgodzić w całej rozciągłości.
   Ooo, właśnie się rozciągnąłem. Jak dobrze…

 4. A może NIE dla pisu???
  Dość zadłużania państwa!!!
  Kmiocie
  Takim jak ty nic nie potrzebne.

  • Ale przecież stadion masz i wydawanie kasy na drugi podobny jest totalnym marnotrawstwem. A to że ten pierwszy nie nadaje się do żużla to już pretensje do Żuczka że trzyma świtę która nie za bardzo wie jakie stanowiska od znajomych otrzymała.

 5. Mafia deweloperska ma się świetnie w Lublinie.

 6. Dziura na dziurze brudne ulicę ale będzie kolejny stadion który będzie przynosił straty brawo peło.

 7. Jasne! Lepiej sprzedać działkę Kościołowi za 1PLN,Morawiecki odkupi i przepisze na żonę.

 8. No w końcu, może doczekamy się meczów kadry siatkarzy:)

Z kraju