690 680 960

Do schronisk w woj. lubelskim trafi ponad 600 kg darów (zdjęcia)

Blisko 640 kg darów dla psów i kotów ze schronisk udało się zebrać podczas charytatywnej akcji zorganizowanej przez IKEA Lublin. Przez trzy tygodnie klienci i pracownicy IKEA Lublin mogli przynosić koce, pledy, ręczniki oraz dobrej jakości karmę do specjalnie wyznaczonej strefy za kasami w sklepie.

Prezenty, które trafiły do schronisk w woj. lubelskim, pozwolą ich podopiecznym lepiej przetrwać zimę. Wszystko dzięki klientom, którzy przekazali ponad 600 kg darów.

– Nasza akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez klientów i pracowników sklepu. Pojemniki za kasami, gdzie można było zostawić dary, zapełniały się szybko. Chcielibyśmy podziękować za te dary serca, które tak bardzo przydadzą się zwierzętom ze schronisk – mówi Agnieszka Pietrzak-Chomicz, specjalistka ds. marketingu w IKEA Lublin.

W samej IKEA zebrano blisko 490 kg darów. Do tego 150 kg udało się zgromadzić w sklepie Aquael ZOO znajdującym się w SKENDE Shopping. Koce, ręczniki i karma zostały już dostarczone do czterech schronisk w woj. lubelskim: w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej i w Rybczewicach.

– Zima to właśnie czas, kiedy nasi podopieczni najbardziej potrzebują pomocy. Pledy i koce trafią do boksów, bardzo też przyda się karma. W imieniu naszych psów i kotów chcieliśmy bardzo podziękować za wsparcie – mówi Rafał Antoniszewski ze schroniska w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej, gdzie przebywa obecnie ok. 270 psów i ok. 80 kotów.

Zimowa zbiórka tekstyliów i karmy dla schronisk to kolejna akcja IKEA Lublin i SKENDE Shopping na rzecz zwierząt. Jesienią ub. roku SKENDE otworzyło na terenach zielonych wokół centrum Sferę Psa. To wyjątkowe miejsce, pierwsze takie w Lublinie, w którym czworonożni przyjaciele mogą bezpłatnie i bezpiecznie bawić się oraz trenować. 

Do schronisk w woj. lubelskim trafi ponad 600 kg darów (zdjęcia)

Do schronisk w woj. lubelskim trafi ponad 600 kg darów (zdjęcia)

Do schronisk w woj. lubelskim trafi ponad 600 kg darów (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Myślałam, że „swoje” dam po marcowej podwyżce emerytury, a tymczasem będę musiała przeznaczyć ją na większe opłaty za „prunt” i wodę… o ściekach już nawet nie wspominam…

 2. Brawo!

 3. Brawo! takie akcje są niezbędne, oby jak najwięcej darczyńców brało w nich udział.

  • Od jutra – wszyscy pracownicy i klienci składają się na nowy dom dla prezesa, klienci i pracownicy mają możliwość kupienia cegły i innych materiałów budowlanych i wyposażenia, i prezes łaskawie udostępnił ciężarówkę na parkingu, w imię dobroczynności!

   • A prezes jest zwierzęciem w schronisku potrzebującym pomocy? Jak nie to o czym tu piszesz?

 4. Czyli akcja zwiększenia sobie sprzedaży pod pozorem dobroczynności to jest wielka łaska i dobry PR dla Ikei? Noż …. mać, jak tak można otwarcie robić wszystkich w ….

 5. Brawo IKEA, brawo klienci! 🙂

 6. W życiu nie kupię e Ikei

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas