690 680 960

Do Polski z Ukrainy przybyło już niemal 3 mln osób. Rośnie liczba nielegalnych migrantów na granicy polsko-białoruskiej

Od początku wojny na Ukrainie do Polski przybyło już niema 3 mln osób. Nadal rośnie proceder nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej.

Od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy 2,96 mln osób. Wczoraj funkcjonariusze SG odprawili 13,7 tys. podróżnych – wzrost o 39% w porównaniu z dniem wcześniejszym (9,8 tys.). Dziś do godz. 7 rano wjechało 4,5 tys. – wzrost o 144%. W dniu 25 kwietnia z Polski do Ukrainy wyjechało 11,4 tys. osób, zaś od 24 lutego 870 tys.

Jak wynika z raportu Unii Metropolii Polskich, w kraju na dzień 1 kwietnia mieszkało prawie 3 miliony 200 tysięcy Ukraińców i Ukrainek. W Lublinie przebywało w tym dniu 68 396 Ukraińców, w tym 16 866 dzieci, w całym zaś lubelskim obszarze metropolitalnym przebywało 87 048 Ukraińców. Oznacza to, że w Lublinie 17% populacji (01.04) stanowili obywatele Ukrainy.

– Zebrane dane dotyczą okresu między 1 lutego a 1 kwietnia 2022 r. Wskazują one na skokowy wzrost populacji Polski, która pierwszy raz w historii osiągnęła ponad 40 milionów osób (prawie 41 i pół miliona), a także na kluczową rolę samorządów w przyjmowaniu ukraińskich uchodźców i uchodźczyń. W marcu 2022 zrzeszone w UMP miasta i otaczające je gminy gościły prawie 70% (ponad 2 miliony 200 tysięcy osób) spośród wszystkich obywateli Ukrainy, którzy mieszkają obecnie w Polsce (tzn. którzy przyjechali do Polski po 24 lutego i którzy mieszkali tu wcześniej). Oznacza to skokowy wzrost populacji największych polskich miast. Dla przykładu, populacja Rzeszowa wzrosła o 53 %, zaś Warszawy – o 15%. Stolica Polski po raz pierwszy w historii ma ponad dwa miliony mieszkańców – czytamy w raporcie Unii Miast Polskich.

Do Polski z Ukrainy przybyło już niemal 3 mln osób. Rośnie liczba nielegalnych migrantów na granicy polsko-białoruskiej

Narasta problem nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej

W dniu 25 kwietnia na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi aż 103 cudzoziemców – m.in. ob. Jordanii, Maroka, czy Senegalu.

Były dwie siłowe próby przekroczenia granicy: PSG Czeremcha zarejestrowała 38 osób nielegalnie przekroczyło granicę, zaś PSG Mielnik 21 osób. W patrole polskich służb i wojska rzucano kamieniami i kijami.

(fot. SG\UMP)

17 komentarzy

 1. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  W patrole polskich służb i wojska rzucano kamieniami i kijami – zauważcie że kamieniowanie to ich odwieczna tradycja,
  Natomiast kije to jedyna broń, którą mogą posiadać bez pozwolenia Łukaszenki (dobrze, że ich w „kałachy” nie uzbroił).

  • Na wszystko przyjdzie czas

  • Znam takie kraje co nabijali na palę,palili żywcem ,przybijali do drzewa, wrzucali do studni , zabijali widłami ,obcinali kobietom piersi i jeszcze drastyczniejsze tortury. Im nikt jeszcze nie dorównał. Teraz są przyjaciółmi.

 2. Plują, rzucają kamieniami, kijami w Polaków, a Polacy dziękują, przepraszają i oddają wszystko dla wszystkich.

 3. Białorusini? Przecież Łukaszenka mówił, że Polacy stoją pod granicą i proszę o sól i kaszę. Błagają, żeby wpuścić ich do Białorusi.

 4. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Do Polski z Ukrainy przybyło już niemal 3 mln osób – spokojnie, to dopiero dwa miesiące wojennej turystyki do końca roku będzie ich znacznie więcej.

  • Dlaczego redakcja toleruje takie kłamstwa i propagandowe insynuacje?

   • Pod każdym artykułem są tego typu teksty. Pisanie o Ukraińcach „turyści wojenni” jest po prostu żałosne. Wrogi wywiad działa, mówią o tym w mediach, ale nie na lublin112. Dobrze, że większość społeczeństwa nie daje się nabrać. Mi nie przeszkadzają kobiety i dzieci. Może tu być ich nawet i 10 milionów! Ważne, żeby byli bezpieczni.

    • A muyslisz w ogole o Polakach i biedzie jaką spowoduje utrzymywanie dodatkowych 3mln osob bez pracy? Juz na emerytow nie mamy,a zus naszymi pieniedzmi płaci wszystkie socjale przyjezdnym NIE Obywatelom Polski. To jest chore i nie ma nic wspolnego z dbaniem o rodakow,do czego zaprzysiezono ten rząd. Staczamy sie gospodarczo.

 5. Imigranci zarobkowi będzie tylko gorzej.

 6. Jedźcie wszyscy do Niemiec tam większe zarobki.

 7. Nam podwyżki drożyznę stopy w górę żadnych dodatkowych pieniędzy tylko tyraj

 8. Powinnismy ich witać kaszą i solą …najlepiej zrzucaną z helikopterów …żeby Łukaszenka zobaczyl że jego wywiad , po dobnie jak Putina ,go oszukał ….

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas