690 680 960

Co kilka dni znajdują padłe dziki zarażone wirusem ASF. Wszystkie przy granicy polsko – białoruskiej

Już dziewięć dzików zarażonych wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń odkryto w tym roku na terenie naszego regionu. Wszystkie w powiecie bialskim, w rejonie granicy polsko – białoruskiej.

Główny Lekarz Weterynarii co kilka dni informuje o kolejnych dzikach w naszym regionie, które to okazały się być zarażone wirusem ASF. Tylko od początku roku stwierdzono dziewięć tego typu przypadków. Wszystkie dotyczą powiatu bialskiego i rejonu przy granicy z Białorusią.

Ostatni z nich, to zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Dobryń Mały w gminie Zalesie. Odnaleziono je w odległości ok. 12 km od granicy polsko – białoruskiej. Wcześniejsze przypadki dotyczą dzika odstrzelonego w pobliżu miejscowości Hołodnica w gminie Rokitno, ok. 8 km od granicy, dwóch martwych dzików znalezionych w pobliżu miejscowości Pokinianka w gminie Rokitno ok. 7 km od granicy oraz szczątków dzika znalezionych w pobliżu miejscowości Michałki w gminie Rokitno, w odległości ok. 12 km od granicy polsko – białoruskiej.

Z kolei w pierwszych dniach stycznia, dwa dziki zarażone wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń znaleziono w pobliżu miejscowości Dobryń Mały w gminie Zalesie. Jeden w odległości ok. 10 km, drugi 11 km od granicy polsko – białoruskiej. Kolejny dzik z ASF znajdował się w pobliżu miejscowości Kolonia Dobryń w gminie Zalesie ok. 5 km od granicy. Zarażony był też dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Horbów w gminie Zalesie. Ten znajdował się w odległości ok. 13 km od granicy polsko – białoruskiej.

(fot. lublin112)
2017-01-20 00:06:29

3 komentarze

 1. Studętkom jezdem to wiem że....

  Jak przy granicy białoruskiej, to mi sie widzi, że to nic innego jak świnie pana Putina podkładane nam Polakom, przy pomocy jego poddanego, Łukaszenki.
  Czyli wojna hybrydowa w wydaniu dla Polski.
  Tymczasem jak się czyta na innych stronach tej szacownej gazety, nasze władze rozbrajają Polaków ze wszystkiego czym strzelać można, jak leci – z wiatrówek, kijów bejsbolowych, a przez ignorancję, a nawet (nie bójmy się tego słowa), głupotę policjantów nawet z atrap przedmiotów przypominających broń. 😆

 2. Czyżby pan wąsaty podrzuca nam je przez granicę ?

 3. przed podedwórzem leży pod śniegiem,ale wygląda że smacznie śpi

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas