Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Długie kolejki na granicy w Hrebennem. Warto wybierać inne przejścia graniczne

Nawet 14 godzin wynosi obecnie szacunkowy czas oczekiwania na rozpoczęcie odprawy granicznej podróżnych wjeżdżających do naszego kraju przez przejście graniczne w Hrebennem. Pogranicznicy radzą, aby korzystać z innych przejść granicznych.

Cały czas wydłuża się kolejka pojazdów oczekujących na wjazd do Polski przez przejście graniczne w Hrebennem. Obecnie najdłużej na rozpoczęcie odprawy granicznej oczekują kierowcy ciężarówek. Zanim wjadą na terminal, muszą odstać 14 godzin. Połowę mniej, gdyż 7 godzin, czekają kierowcy samochodów osobowych. Jednak kolejka jest także sporym problemem dla autobusów. W tym przypadku również muszą oczekiwać aż 7 godzin na odprawę.

Kolejki są spowodowane zwiększonym w okresie poświątecznym natężeniem ruchu na tym drogowym przejściu granicznym. – Podróżnych udających się na Ukrainę oraz planujących powrót do kraju komunikacją autobusową przez drogowe przejście graniczne w Hrebennem, informujemy o możliwym wydłużeniu czasu oczekiwania na odprawę graniczną. Dłuższy czas oczekiwania, spowodowany jest stawianiem się do odprawy granicznej w tym samym czasie dużej liczby autokarów – wyjaśnia ppor. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Aby szybciej przejechać przez granicę warto skorzystać z drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie lub w Zosinie, gdzie ruch jest znacznie mniejszy. W Dołhobyczowie autokary odprawiane są na bieżąco, samochody osobowe na odprawę oczekują 5 godzin. Z kolei w Zosinie czas ten wynosi odpowiednio godzinę i 5 godzin.

(fot. nadesłane NOSG)
2017-04-20 16:40:54

2 komentarze

  1. Ile przemytnikow wjechalo do pl.z ua

Wiadomości z info112