690 680 960

Dla żartu powiadomił służby ratunkowe o pożarze

We dwóch pili alkohol i w pewnym momencie wpadli na pomysł, że powiadomią służby ratunkowe o pożarze. Wkrótce autor fałszywego alarmu stanie przed sądem, grozi mu nawet kara pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zgłoszeniu wybuchu pożaru w zamieszkanym budynku w miejscowości Jurki w gminie Kąkolewnica.

Zgłoszenie przekazane zostało również straży pożarnej, która niezwłocznie skierowała na miejsce cztery zastępy strażaków. Pod wskazanym adresem interweniował również zespół ratownictwa medycznego.

Po przybyciu służb okazało się, że zgłoszenie było fałszywe, w związku z czym policjanci podjęli czynności w celu ustalenia sprawcy niepotrzebnego alarmu. Okazało się, że zgłaszający pożar 25-latek w trakcie spożywania alkoholu z bratankiem dla żartu powiadomił służby o zaistniałym pożarze. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Wkrótce za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

Wprowadzenie w błąd i spowodowanie niepotrzebnych czynności służb ratunkowych stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Sprawca może być także pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. pali się, hehe, pali.
    no śmieszek.

  2. Chce kawały i źarty stroić niech się załapie do kabaretu Jurki tam będzie miał pole do popisu , miejscowość zobowiązuje o takie starania.

  3. spokojnie..zapłaci 😉 już mu się odechce żartów jak pożyczkę trzeba będzie brać na spłatę grzywny i pokrycie kosztów wyjazdu służb:D

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie