Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dęblin: Pokazy lotnicze z okazji 90-lecia Dęblińskiej Szkoły Orląt

W sobotę w Dęblinie odbyły się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze. Impreza była elementem obchodów 90 lat dęblińskiej „Szkoły Orląt”. Podczas pokazów zaprezentowało się kilkadziesiąt maszyn wojskowych i cywilnych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. W czasie pokazów zaprezentował się Zespół Akrobacyjny „Biało-Czerwone Iskry” i Grupa Akrobacyjna „Żelazny”.

2015-06-21 12:00:30
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Po obejrzeniu złączonych fotek przypomniał mi się stary kawał:
  Na gałęzi siedzi dwie wrony, na widok odrzutowca jedna z nich mówi
  – Patrz jak ten ptak szybko leci !!!
  – I Ty byś też tak szybko leciała, gdyby Ci pod ogonem taki ogień płonął – mówi druga.

 2. Szczerze, jak na cało dniową imprezę, to szału nie zrobili, w większości były to zwykłe przeloty, zrobili kilka kółek i na ziemię. Gdyby nie Su-22, które wpadły trochę pohałasować, kilku akrobacji na iskrach i orlikach, czy w końcu występu grupy Żelazny, to było by po prostu nudno. Jeszcze Mig-29 został uziemiony, gdzie bardzo dużo osób czekało na jego pokaz, ale nikt nie poinformował o fakcie jego awarii.
  Było OK, bo coś tam latało, ale bez rewelacji.

  23-08 będą pokazy w Radomiu, fakt, bilet lekko 2x droższy, ale przynajmniej tam piloci przynajmniej pokazują możliwości maszyn, a nie robią kilka kółek wokół lotniska i lądowanie ;).

 3. normalnie boki zrywac!!! super kawal naprawde spadlem z krzesla..

  • Nie chciałem, nie wiedziałem, że tak się może stać, że spadniesz.
   Szanownej „de” nie potłukłeś se bidaku?

 4. Byłem na 85-leciu szkoły i dlatego już na 90-leciu nie. Za pierwszym razem chciałem zobaczyć teren szkoły, który na co dzień nie jest dostępny i pokazy dynamiczne. Teren szkoły widziałem a pokazy były na takim poziomie, że nie zachęciły a wręcz przeciwnie do pojawienia się w tym roku. Tylko Radom bo naprawdę warto.

 5. A ja byłem widziałem i muszę powiedzieć, że było ok. Fakt że brakowało miga i f16. Trudno. Jak na imprezę niecykliczną i na mniejszą skalę to pokaz był udany. Bardzo dobra wystawa statyczna. Właściwie wszystkiego mozna było dotknąć czy posiedzieć w sprzęcie wojskowym. Dodam, że w Radomiu bywam co dwa lata od 2005 więc mam punkt odniesienia.

 6. był przelot f16

 7. Dęblińskie Orlęta – nasza duma, nasza chluba a widząc nasze Iskierki serce rośnie:) Co by kto nie powiedział – i tak Was kochamy!!

Z kraju