Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czwórka nastolatków zatrzymana do sprawy śmiertelnego pobicia 16-latka

Zamojscy policjanci zatrzymali cztery osoby do sprawy śmiertelnego pobicia 16-latka w Zamościu. Wśród zatrzymanych jest 17-latek oraz troje 16-latków. Trwa ustalanie udziału i ról poszczególnych osób w tym zdarzeniu.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 16.00 w Zamościu w rejonie ul. Piłsudskiego na osiedlu Planty. 16-latek idący chodnikiem miał zostać zaczepiony przez grupę młodych osób, a następnie pobity. O wszystkim zostały powiadomione służby ratunkowe oraz policja. Na miejscu okazało się, że poszkodowanym jest 16-latek. Niestety pomimo udzielonej pomocy chłopak zmarł w wyniku odniesionych obrażeń ciała. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawców pobicia, ponieważ uciekli oni z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb.

Policyjne czynności trwały cały wieczór, a także w nocy. Mundurowi przesłuchali świadków, a także sprawdzali nagrania z kamer monitoringu. Po kilku godzinach funkcjonariusze mieli już ustalone dane osób podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu. Jak się okazało była to czwórka nastolatków – 17-latek z gminy Stary Zamość oraz troje 16-latków z gminy Zamość, Stary Zamość i Nielisz. Wśród zatrzymanych jest również nastoletnia dziewczyna.

Cały czas policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia, m.in. to jaki był udział poszczególnych osób w pobiciu 16-latka. Czynności wykonywane są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

(fot. Policja Zamość)

60 komentarzy

  1. Zwyrodnialcy i zwierzęta. Oby nigdy już nie oglądali świata na wolności.

  2. Wyłapać, i skazać. Ale nie na pierdzenie w pasiaki za pieniądze podatników tylko do kopania rowów. Jak raz zużyją tą niespożytą energię. Szczylom z braku zajęcia już całkiem się we łbach przewraca.

  3. Wytopić śmieci w rowie z wodą i na śmietnik. Szkoda temu dawać jeść

  4. Jestem ciekaw czy kazdy z was bedac rodzicem ktoregokolwiek z tych nastolatkow dalej pisal by zeby och utopic albo skazac na dozywocie , w polsce nie ma resocjalizacji to prawda , zwykly kowalski popelni blad w zyciu i trafi tam z zadluzeniem. To pomimo tego ze bedzie tam pracowal nie jest wstanie splacic tego dlugu bo 75% wynagrodzenia zabiera zaklad karny na utrzymanie i to sie nazywa produkcja recydywistow .

    • Gdybym wiedział, że mój syn zabił bezbronnego człowieka – do końca życia bym się do niego nie odezwał…

  5. 500 plus dobrze odzywiło

Z kraju