690 680 960

Czwartek dniem żałoby w Łukowie. Miasto solidaryzuje się z rodziną zamordowanej komornik

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski podjął decyzję o wprowadzeniu w czwartek w mieście żałoby. Tego dnia odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanej komornik.

W czwartek, w dzień pogrzebu Ewy Kochańskiej, w Łukowie obowiązywać będzie żałoba. Decyzję taką podjął burmistrz Piotr Płudowski apelując jednocześnie m.in. o odwołanie bądź ograniczenie zaplanowanych wydarzeń o charakterze rozrywkowym. Uroczystości pogrzebowe zamordowanej komornik odbędą się w Adamowie.

Tego samego dnia wszystkie kancelarie komornicze w całym kraju pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym. Chodzi m.in. o odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp. Dodatkowo nie będą przyjmowane strony postępowań. To w ramach protestu przeciwko atakom na komorników, asesorów, aplikantów i pracowników kancelarii, z jakimi spotykają się w trakcie wykonywania powierzonych im czynności.

– Wciąż nie możemy uwierzyć w poziom bestialstwa sprawcy, którego motywacją była jedynie chęć wyrządzenia krzywdy drugiemu człowiekowi. Brutalne morderstwo, którego ofiarą padła osoba będąca jedynie w złym miejscu i w złym czasie oraz niemająca nic wspólnego z napastnikiem, pozostanie na długo w naszej pamięci także dlatego, gdyż mogło spotkać każdą i każdego z nas, również podczas pełnienia obowiązków służbowych – tłumaczy burmistrz Łukowa.

Przypomnijmy, 44-latka zginęła w kancelarii komorniczej przy ul. Koziej w Łukowie, gdzie została zaatakowana przez mieszkańca gminy Wola Mysłowska. Sprawca zadał jej 40 ciosów nożem. Wszystko wskazuje na to, że Ewa Kochańska straciła życie przez przypadek. Wobec Karola M. prowadzone były czynności komornicze, jednak przez inną kancelarię.

Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów: zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, usiłowania zabójstwa pracownika kancelarii oraz policjanta, a także naruszenia nietykalności cielesnej i gróźb karalnych w stosunku do przypadkowej osoby, którą 42-latek napotkał w pobliżu kancelarii. Grozi mu za to kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapewnił, że prokuratura dołoży wszelkich starań, aby surowo ukarać winnego tej zbrodni. Wystąpił jednocześnie z wnioskiem do premiera o rentę specjalną dla syna zamordowanej komornik

(fot. policja)

11 komentarzy

 1. To jest tragedia dla wszystkich stron , nie tylko , komornik .

 2. Szkoda chłopa i jego rodziny.

 3. Dalej doprowadzajcie ludzi do skrajności…żyjcie ich kosztem i szukajcie u nich patologicznych skłonności … dziś tylko takich ludzi ( sąd przebierańców-czarnych biskupów ) skarży … reszta się wykupi…

  • Facet nie płacił alimentów na swoje dziecko czy dzieci tzn. kto go doprowadził do skrajności? Chyba on sam sobie taki los zgotował!

   • To że rozwodnik nie znaczy, że nie może pracować i zarabiać pieniędzy na te alimenty. Inna sprawa czy zarobi wystarczająco dużo, co w tym kraju może okazać się trudne.

    • Nie w tym to w innym kraju. Operować nożem potrafi to choćby przy tulipanach w NL by zarobił. Nie róbmy z bezwzględnego napastnika ofiary. To, że komornicy nie zawsze postępują prawidłowo to raczej wynika z prawa, a nie widzimisie tego czy innego komornika. Byłoby lepsze prawo i odpowiedzialność za błędy to komornik by tak nie hasał. Podsumowując nożownik poszedł w złe miejsce.

 4. Tak sie u nas powodzi ludziom!!!! Kasty mają się wspaniale, a parafianie są coraz bardziej upodleni.
  LUD POWSTANIE PRZECIW WAM !!!!

 5. dla hoplofobów: może pozabieramy noże ludziom i będziemy wydawać specjalne pozwolenia na ich posiadanie???

  broń palna nie zabija tylko zły człowiek chcący zabić i nie ma znaczenia czym dokona zbrodni… w tym wypadku być może Pani odstrzeliłaby swojego oprawcę, gdyby w ten kraj można byłoby się bronić posiadając normalnie jak biały WOLNY człowiek broń.

 6. Coś mi się nie chce wierzyć że ta kobieta nic nie miała wspólnego ze sprawcą. Albo chciała mu naprawde zabrać dużo majątku za coś i wstyd się komornikom aż do tego przyznać albo faktycznie gościo miał zaorany beret. Bardziej myślę nad tym pierwszym i dlatego miał motyw. Szkoda że nikt z dziennikarzy nie skontaktował się z rodziną sprawcy aby dowiedzieć się jaki był tego prawdziwy motyw.

 7. Witam ciut szkoda kobitki lecz z drugiej strony taki wariat może okazać się bardzo przydatny bo pokaże komornikom że nie są nie tykalni i nie ma czegoś takiego że mogę robić co chce

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas