690 680 960

Cztery pożary w ciągu kilkunastu dni nie są przypadkowe. Na terenie gminy grasuje podpalacz (foto)

W środę strażacy po raz kolejny walczyli z pożarem budynku w Tarnówce. Znów został on podpalony. Podobnych zdarzeń w ostatnim czasie było cztery.

Spore zaniepokojenie mieszkańców gminy Ruda Huta w powiecie chełmskim wywołały pożary, do jakich doszło w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Za każdym razem płoną niezamieszkałe budynki i w każdym przypadku przyczyną jest celowe podłożenie ognia. Wiele osób zaczęło się obawiać, że podpalacz obierze sobie za cel stodoły pełne płodów rolnych czy też domy mieszkalne.

Pierwszy pożar miał miejsce 19 października w Rudzie-Hucie, drugi 24 października w Tarnówce, trzeci zaś dwa dni później w Chromówce. Wczoraj po godzinie 22:40 mieszkańcy Tarnówki znów dostrzegli łunę ognia. Jak się okazało, płonął ten sam niezamieszkały drewniany budynek, który strażacy gasili tydzień wcześniej. Tym razem w całości objęty był on ogniem.

W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy strażaków. Jak wyjaśnia bryg. Wojciech Chudoba z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, gaszono nie tylko pustostan, lecz również zlokalizowaną na ten samej posesji stodołę. W tym przypadku pożar nie zdążył się rozwinąć, drewniany budynek tlił się od środka.

Jak wskazują nam mieszkańcy, nie ma żadnych wątpliwości, że jest to celowe działanie. Co więcej, za wszystkimi pożarami ma stać ta sama osoba. To sprawia, że ludzie czuwają po nocach i reagują na każde szczeknięcie psa. Sprawą zajmuje się policja. Z przekazanych nam informacji wynika, że czynności przyniosły już efekty i planowane są pierwsze zatrzymania. Jednak na razie, z uwagi na dobro sprawy, mundurowi nie chcą zdradzać szczegółów.

(fot. KM PSP Chełm)

13 komentarzy

 1. Przyjaciel ze wschodu

 2. Był już taki co niedawno w Kazimierzu Dolnym i okolicach podpalał… Sprawa się bardzo szybko rozwiązała 🙂

 3. Pisior z OSP zorientował się ze 500+ to już nie ten same pieniądze ,wiec trzeba dorobić przy gaszeniu. Tylko że trzeba mieć co gasić…

 4. widły na sztorc, trochę cierpliwości. I sprawę się rozwiąże,

 5. lokalizacja tel komorkowych rozwiąże sprawe!!

 6. Skąd w tych głowach ludzkich biorą się takie pomysły?

 7. Skoro za wszystkimi pożarami ma stać ta sama osoba, to ile tych „pierwszych zatrzymań” planuje się? Są jacyś wspólnicy?

 8. Ja już wcześniej pisałem ale komentarz gdzieś zniknął. Cenzury nie przeszedł. Przyjrzałbym się uważnie właśnie pseudo strażakom z OSP. Moze właśnie hajs się nie zgadza i wpadli na pomysł jak sobie dorobić.

 9. PIS=podpala i spier ala

  Policja na co czeka? Aż ktoś zginie? Co to za kraj, że grasuje podpalacz w małej wsi i nikt nie wie kto to!

 10. Gdzie jest policja? Dlaczego nic nie robią? Nie ma psów tropiacych?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas