Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Cztery osoby, w tym dziecko, trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu

Wczoraj na jednym z bialskich skrzyżowań doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym niespełna roczne dziecko.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 10 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego oraz Wesołej w Białej Podlaskiej. Policjanci ustalili wstępnie, że 37-latka kierująca peugeotem doprowadziła do zderzenia z jadącym drogą z pierwszeństwem volkswagenem. W wyniku zderzenia aut, volkswagen uderzył w ogrodzenie jednej z pobliskich posesji.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Do szpitala przewiezione zostały 4 osoby podróżujące samochodami, w tym niespełna roczne dziecko. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Jak się okazało 37-latka nie posiadała aktualnych badań technicznych pojazdu ani polisy OC. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kobieta straciła uprawnienia do kierowania. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

  1. No to baba tym brakiem ubezpieczenia sobie załatwiła niezłe długi. UFG będzie ja ścigał za brak polisy (chyba około 5 tyś) plus odszkodowanie i zadośćuczynienie poszkodowanym. Pewnie z jakieś 30 tyś łącznie będzie.

  2. Bez różnicy, miała czy nie miała OC, brak przeglądu technicznego powoduje, że ubezpieczyciel „odcina się” od wypłaty odszkodowania poszkodowanemu.

    • Brak przeglądu ma kategoryczne znaczenie w przypadku AC. W przypadku OC nie. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla każdego auta nawet wraku. Powodując wypadek samochodem, nawet bez ważnego przeglądu technicznego kierowca nadal jest objęty ochroną ubezpieczeniową w zakresie OC. Obowiązek posiadania OC wygasa gdy auto wyrejestrujemy lub zezłomujemy.

    • Bzdura.
      OC płaci zawsze. To AC może się na ciebie wypiąć, jak nie masz PT.

  3. Brawo Policja 🙂 tępić takie z dróg