Czternaście lat temu zapowiadano budowę ronda, do tej pory nic się nie zmieniło. Teraz pomysł powraca

Po 14 latach wraca pomysł budowy ronda w pobliżu zalewu w Nieliszu. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogami powiatowymi.

Przygotowana została wstępna koncepcja przebudowy skrzyżowania w Nieliszu na drodze wojewódzkiej nr 837 Sitaniec – Żółkiewka. W miejscu, gdzie trasa ta krzyżuje się z dwoma drogami powiatowymi prowadzącymi zarówno nad pobliski zalew, jak też do okolicznych miejscowości.

Inwestycja prowadzona będzie w ramach większego zadania, jakim jest przebudowa kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 837. Na początku ub. roku oddano do użytkowania 16,4 km wyremontowanej trasy pomiędzy Sitańcem a Nieliszem. Zbudowano też 10,7 km chodników, 11,7 km ciągów pieszo – rowerowych, a także 4,5 km bezpiecznej ścieżki rowerowej.

W tym przypadku w planach również jest rozbudowa sieci dróg rowerowych. Przedłużona ma zostać ścieżka rowerowa „Roweriada Nieliska”. Ma to ułatwić rowerzystom dojechanie do szlaku Green Velo i przyległego do niego dworu w Stawie Noakowskim. Przebudowany ma być też pobliski most na rzece Wieprz.

Przypomnijmy, budowę ronda na skrzyżowaniu w Nieliszu zapowiadano… w marcu 2007 roku. Miało to na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dość często dochodziło tam bowiem do niebezpiecznych sytuacji a także kolizji i wypadków. Prace miały ruszyć w czerwcu, jak widać do tej pory się nic nie zmieniło.

(fot. Google Street View, Urząd Gminy Nielisz)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Czyli za 14 lat znowu temat powróci

  2. jak mówią że zrobią rondo to zrobią, nie musicie im o tym przypominać co 14 lat. !! wstyd

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!