Czołowe zderzenie dwóch aut, siedem osób rannych. Całkowicie zablokowana droga krajowa

Po wypadku całkowicie zablokowana jest trasa Lubartów – Radzyń Podlaski. Utrudnień można się spodziewać nawet kilka godzin.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 15:30 na wysokości miejscowości Wola Skromowska w powiecie lubartowskim. Na obwodnicy Kocka, w ciągu drogi krajowej nr 19 Lublin – Międzyrzec Podlaski, zderzyły się dwa samochody osobowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również dwa śmigłowce Lotniczego pogotowia Ratunkowego z Warszawy i Sokołowa Podlaskiego.

 


(Transport osoby poszkodowanej w wypadku do szpitala w Lublinie)

Jak nas poinformowano, w zdarzeniu rannych zostało siedem osób. Dwie z nich są w ciężkim stanie. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w regionie. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Trasa w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Kock. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

60

61

62

64

(fot. nadesłane – Paulina, Piotr – Dziękujemy!)
2017-07-30 16:14:06

Zobacz również

50 komentarzy

 1. Niestety na tej obwodnicy KOCKA nie brakuje idiotów co wyprzedzają na czołówkę!!!! Dziesiątki razy musiałem „przytulać” się do barierek żeby uniknąć zderzenia! 🙁

  • ja tez na tej obwodnicy ,dokładnie tydzień temu, w ostatniej chwili uciekłam na pobocze przed pędzącym idiotą

  • proszę zacznijcie ich nagrywać wideo rejestratorami, a pozniej na skrzynkę policji, to nie jest żadne donoszenie! chrońmy normalnych kierowców po prostu, bo wyjeżdżamy na ulicę i można zginąć codziennie przez takich…

   • No co Ty … Jak tak zrobiłam bo jeden facio mało mnie nie zabił hamując przed maską … to na policji zbyt zadowoleni nie byli z nagrania.

 2. Sorry ale często jeżdżę tą trasą i tak obserwuję tych bardzo spieszacych się wyprzedzajacych na trzeciego. To jest bardzo niebezpieczny odcinek słaba widoczność i przerywania na łuku drogi trochę wyobraźni .

 3. szybciej, jeszcze szybciej

 4. Dla niezorientowanych obwodnica Kocka biegnie przez środek Woli Skromowskiej a nie jak napisano na wysokości Woli Skromowskiej.

  • Obwodnica nie biegnie przez środek Woli Skromowskiej…przez Wolę Skromowską, a dokładnie jej środek przechodzi dawna trasa nr 19.

   • Redakcjo tą droga jest droga ekspresową, słabo ja ktoś zaprojektował ale to S19. Pozdrawiam

   • I jak ktoś może to powinien darować sobie albo ominąć trasę nr19 od Lubartowa bo w Firleju jest też duży korek bo ludzie wjeżdżają i wyjeżdżają z nad jeziora i długie korki są… A przez wypadek na obwodnicy Kocka, na starej trasie nr19 przed Kockiem jest straszny korek… Jechałem tamtędy ok 17… W stronę Lubartowa jest ok ale pewnie Lubartów Lublin jest tragedia bo strasznie dużo aut jechało też w kierunku Lublina z Firleja.

   • Dla uściślenia obwodnica Kocka biegnie równolegle do dawnej 19-ki a dokładniej ok.200 m na wschód od dawnej trasy nr. 19.

 5. Wszystkim się wszędzie spieszy! to jedna wielka bzdura! nikomu nigdzie się nie spieszy! tylko taka głupia gadka 🙁

  • Na tej obwodnicy od poczatku sa czolowki i beda dopuki nie bedzie barierek odgradzajacych pasy ruchu

   • Tam chyba docelowo ma być dwupasmówka?

    • Kasy było na dwa pasy w jednym kierunku co zresztą widać po obiektach inżynieryjnych. Ale jak PSL dorwał się do tych funduszy to dobrze, że choć na jeden starczyło. Pamiętacie jak w sejmie minister chwalił się tą inwestycją przy prawie pustej sali? W dzisiejszych realiach na drogę do Radzynia z czterema pasami by wystarczyło

    • Porównywalna obwodnica Zambrowa długość ok 12 km dwujezdniowa, dwupasmowa z pasem awaryjnym podobne prace inżynieryjne. podobny czas wykonania cena 325 mln.
     obwodnica Kocka długość ok 8 km , jedno jezdniowa dwu pasmowa cena 226 mln. Droższa o milion na kilometrze. Ktoś ma wątpliwości, gdzie najwięcej kradli skoro na drugą jezdnię zabrakło?

     • Aleś Ty durny. Po pierwsze to porównać możesz takie budowy jak będą identyczne, czyli warunki geologiczne, warunki dotyczące własności działek, ilość, długość i charakter budowli inżynieryjnych będą IDENTYCZNE!!! Koszt samych robot budowlanych to jakieś 170 mln zł w tym wypadku. Reszta to koszty przygotowania terenu pod budowę. Poza tym obiekty inżynieryjne wzdłuż tej trasy przygotowane są do poszerzenia jej w przyszłości.

     • @Tommi, Byłeś widziałeś? Pojedz zobacz,będziemy rozmawiać. Tam czarnoziemu nie ma a powierzchnia wykupionych działek działek większa niż pod Kockiem. Napisz jeszcze , że kilka kilometrów ekranów Zambrów dostał w gratisie,

 6. Wina kierowcy forda z urwanym tyłem – auto po uderzeniu dostało rotacji, peugeot przydziubał w niego jadąc prawidłowo swoim pasem – to wynika z układu samochodów po zdarzeniu, pamiętam to z podstaw analizy wypadku drogowego.

 7. To jest właśnie efekt budowanie jednopasmowych dróg ekspresowych.

  • W Niemczech są setki km expresowych dróg jednojezdniowych z pojedynczymi pasami ruchu w przeciwnych kierunkach i jakoś dają radę bezpiecznie po nich jeździć!!! Wina tylko i wyłącznie kierowcy, nie drogi!!!!

 8. Kupił furę za buraki i potem jadą

 9. szkoda pieniędzy na takie „obwodnice ” – ma być też bezpiecznie tzn brak możliwości czołówki

  • Miki Twoim zdaniem to wina drogi? A czym tą drogą się przyczyniła do wypadku? Weź mi wytłumaczyć o co Ci chodzi bo z Twojej wypowiedzi wynika, że powinno się robić drogi tylko dwupasmowe?

 10. Jednojezdniowa ekspresówka to tylko 100. a nie 120 na godz!

 11. Nalezalo by sie zastanowic czy ustawienie znaku droga ekspresowa na tym odcinku drogi 19 jest prawidlowe dopoki nie powstanie druga nitka tej obwodnicy. Powaznie. Bo znak wprowadza ludzi tych mniej doswiadczonych w blad

  • Względy polityczne nakazywały z tej obwodnicy zrobić ekspresówkę. Takie było zapotrzebowanie polityczne rządzących. Nie ważne, że na drugą nitkę, ktoś pieniądze zajumał. Jak się zorientowali, głupio było się wycofać więc zostało tak jak jest, czyli baaaaardzo niebezpiecznie.

  • Xyz wedle prawa wszystko jest ok…

 12. Ta obwodnica powinna zostać dawno zamknięta a projektant tej drogi zostać surowo ukarany

  • A projektant za co powinien być ukarany?

   • Za jajco. Zgodził się na okrojenie pierwotnego projektu. No chyba, że bidula nawet o ty nie wiedział, to wtedy tego, który z największą teczką chodził. Przecież wiadomo, że o kasę chodziło.

    • Ty jajco Twój poziom wiedzy jest na takim poziomie, że szkoda mi nawet Ci tłumaczyć od czego jest projektant… Napiszę tylko, że tAka osoba nie ma żadnej władzy, ma zleconą robotę i ma ja wykonać według zlecenia… A Ty masz jeszcze mniej w głowie niż w ten co „okroił” ta drogę… Tyle w temacie…

 13. Czołowo to przywalił ten srebrny kombiak w focusa odrywając mu cały tył ale czołówki nie było. Focus albo zawracał albo co innego — ten nadfrunął i zasunął mu w tyłek. Ot co się stało

 14. O 13 dzis jechałem na Firlej widziałem jak się wyprzedzali na tej obwodnicy ledwo samochód uciekł żeby nie zderzył się z drugim na czołowe. Długo nie trzeba było czekać na wypadek.

 15. a wystarczy namalować podwójną ciągłą i co jakiś czas wysłać tam radiowóz…

  • „Podwójna ciągła”, nie ośmieszaj się!! Chyba tylko w niedziele do kościoła jeździsz, bo w ogóle nie masz obeznania z rzeczywistością!

   Zapamiętaj i zakoduj sobie, że dla potencjalnego bandyty drogowego (należy nazywać rzeczy po imieniu) nie obowiązują żadne przepisy i zasady. Oni mają to głęboko w …..

   Kultury się nigdy nie nauczysz. Albo ją masz, albo nie. I dotyczy to zarówno mieszczuchów jak i wieśniaków.

 16. Za dobra droga na poziom intelektualny niektórych

 17. 10 min wcześniej jechałam tą drogą straszne ludzie bez wyobraźni

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach