Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Co nas czeka po Omikronie? – komentarz ekspercki

Jakie są możliwe scenariusze rozwoju pandemii? Jaki jest Omikron i czy wraz z tym wariantem skończy się pandemia koronawirusa? Na te i inne pytania odpowiada prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych UMCS.

22 komentarze

  1. „Profesor odniósł się również do doniesień na temat mutowania koronawirusa SARS-CoV-2: – Ten wirus mutuje bardzo niewiele, jest relatywnie stały, nie zaskakuje nas i na razie niczym nie grozi. Zmiany w mutacji są bardzo niewielkie – powiedział.
    Horban porównał też SARS-CoV-2 do wirusa grypy. Ten drugi mutuje znacznie szybciej i „właściwie to jest co roku nowy wirus i nie jesteśmy w stanie zrobić szczepionki, która zabezpieczy nas raz na zawsze”.” kwiecień 2020 r.

  2. Czemu przez okres plandemii ci sami „niezależni” „eksperci” się wypowiadają ? Wolne media ?

  3. Dajmy sobie już z tym spokój. To jest tak chory i nienormalny temat, że ja i nie tylko ja, wiem z rozmów z ludźmi, mamy już tego dość. Jak się porównuje liczbę zachorowań teraz na c19 i np. w 2017 na grypę to to są praktycznie te same liczby. Wiadomo, po co to wszystko. Tyle. Niestety wielu tego nie widzi. Ślepota ma to do siebie, że nie boli. Ale spokojnie. Wszyscy się przebudzą w swoim czasie.

  4. „Łowcy skór” wśród medyków mają swoje żniwa. Dla kasy zrobią wszystko! Wybierajmy naukę opartą na stawianiu pytań dlaczego?, doświadczeniu i wiedzy, a nie na wierze.