Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarówka uderzyła w drzewa. Kierowcę zabrał śmigłowiec LPR (zdjęcia)

W nocy z poniedziałku na wtorek w Sosnowicy pojazd ciężarowy uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna kierujący pojazdem z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 2.30 w Sosnowicy w powiecie parczewskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze wojewódzkiej nr 820 pojazd ciężarowy uderzył w przydrożne drzewa. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, zadysponowano również kilka zastępów straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, jadąc od strony Ludwina w kierunku Nowego Orzechowa najprawdopodobniej w wyniku zmęczenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na pobocze, uderzając naczepą jedno z drzew, a następnie kabiną w kolejne drzewo, co doprowadziło do przewrócenia się naczepy wraz ładunkiem. 36-latek został śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala. Od mężczyzny została pobrana krew do badań – relacjonuje sierżant sztabowy Anna Borowik z parczewskiej Policji.

Siadaj za kierownicę wypoczęty

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Koniecznie trzeba zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach, a czasem już nieodwracalne.

Ciężarówka uderzyła w drzewa. Kierowcę zabrał śmigłowiec LPR (zdjęcia)

fot. Policja Parczew

Ciężarówka uderzyła w drzewa. Kierowcę zabrał śmigłowiec LPR (zdjęcia)

fot. Policja Parczew

Ciężarówka uderzyła w drzewa. Kierowcę zabrał śmigłowiec LPR (zdjęcia)

fot. Policja Parczew

PRZECZYTAJ

Nocny pożar dachu i instalacji fotowoltaicznej (zdjęcia)

Autor: redakcja

12 komentarzy

  1. No żeby na drodze wojewódzkiej, gdzie spory ruch, jechać jak imbecyl, to trzeba być imbecylem…

  2. Kretynie mógł zasnąć/ zasłabnąć

  3. Tak to jest jak się jeździ dzień i noc. Niedawno jeden leżał w kanale w Orzechowie z tej firmy.Gdzie są służby żeby kontrolować tych wariatów

  4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Najgorzej samemu jechać,ostatnio w tą niedzielę wracałem z Częstochowy przez Katowice i za Krakowem o mało nie zasnąłem na A4,a miałem do przejechania 450 km w lubelskie

  5. Jest jeszcze jeden z tej firmy cięty na tą jazdę jak szczerbaty na suchary a mianowicie Biay Daf z czarnym paskiem jeździ też na śpiąca na okrągło.Ludzie ogarnijcie się w końcu.Gdzie kontrolę czasu pracy?

  6. Szkoda że zdjęcia nie można wstawić to bym cała galerię wystawił tych nocnych poszukiwaczy szczęścia.Oni nie jeżdżą tylko latają.

  7. To jest jazda ba magnesie. Ale nie ma co się dziwić jak Pan W płaci od kursu to chłopaki zapierda….Tylko jakim kosztem? Ale firma bogata jeden ostatnio w kanale leżał innych dwóch przestawiło wiadukt. Firma z tradycjami. Zdrowia dla kierowcy

  8. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Dodaj komentarz