Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarówka nie trzymała prostego toru jazdy. Obywatel Ukrainy kierował nią mając prawie 2,5 promila

Funkcjonariusze IV Referatu Prewencji w Zamościu, Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego z Zamościa zwrócili uwagę na podejrzanie poruszający się pojazd ciężarowy. Widząc wyczyny kierującego, postanowili zatrzymać MAN-a z naczepą do kontroli. Za jego kierownicą siedział pijany obywatel Ukrainy.

Wczoraj funkcjonariusze Urzędu Celno–Skarbowego z Zamościa jadąc przez Łabunie w powiecie zamojskim, drogą krajową numer 17, zauważyli kierującego pojazdem ciężarowym marki MAN z naczepą, który nie trzymał równego toru jazdy.

Podejrzewając, że siedzący za kierownicą ciężarówki mężczyzna jest nietrzeźwy, zatrzymali go do kontroli drogowej. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wylegitymowali kierującego pojazdem ciężarowym, którym okazał się 52-letni obywatel Ukrainy i przebadali go alkomatem.

Jak się okazało, w jego organizmie było prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 52-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Ciężarówka zaś została odholowana na parking, a kierujący trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany, przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(fot. KAS)

6 komentarzy

  1. puśćta go,wiezie naszą ropę na wojenkę,no i przecież w rowie nie wylądował

  2. Specjalistom jestem

    Mam nadzieję że wydalą go w trybie natychmiastowym i przekażą ich wojskomatowi?

  3. Spi…oli do siebie i h..a mu zrobią

  4. wiózł granatniki do Chersonia….

  5. Brat pijany? Nie może być. Przeprosić i wypuścić.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo