Ciągle zgłaszają, że lisy biegają po osiedlu. – Nikt z tym nic nie robi

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka jednego z bloków przy ul. Opalowej w Lublinie, w związku z biegającymi po osiedlu lisami. Jak twierdzi, nikt do tej pory nie zdołał rozwiązać problemu hasających po osiedlu zwierząt.

Na osiedlu Poręba, w okolicach ul. Opalowej, bardzo często pojawiają się lisy. O fakcie tym zaalarmowała nas Czytelniczka, która przesłała nam zdjęcia. Jak twierdzi służby miejskie nic z tym nie robią. Na osiedlu jest dużo małych dzieci, a lisy nie boją się i podchodzą do ludzi.

Nasza rozmówczyni tłumaczy, że kiedyś mieszkańcy sami załapali lisa w zasadzkę, zamykając go na placu zabaw. Nie jest jednak pewna, czy ktoś po niego przyjechał, bo jak twierdzi widziała go później w wąwozie przy ul. Jana Pawła II.

Mieszkanka ulicy Opalowej mówi, że wiele razy zgłaszane było, że po osiedlu biegają lisy, jednak sytuacja nie zmieniła się i zwierzęta nadal się pojawiają. Ostatni raz fakt pojawienia się zwierzęcia był zgłoszony wczoraj.

– Dzisiaj widziałam trzy lisy na raz. Nikt się nie zjawia w tej sprawie i nic z tym nie robią, lisy biegają gorzej jak psy. Zdjęcie zostało zrobione około godziny 20 – mówi Czytelniczka.

Prześlemy informację w tej sprawie straży miejskiej.

38679721_588984871496269_3803965045583380480_n

38689402_308527269707736_63808671259295744_n

2018-08-06 21:00:38
(fot. nadesłane)

Zobacz również

53 komentarze

  1. przeprowadziła się wieś do miasta a za nią zwierzyna. W mojeje rodzinnej wsi zostały tylko psy i koty i trochę wiewiórek.Reszta za ludźmi poszła do miasta po lżejsze życie- wróble, ptactwo,lisy, dzik,i jeże. znak czasów

  2. Lisy się kręcą, bo ludzie notorycznie zostawiają śmieci pod śmietnikiem (nie chce się klucza z domu wziąć), sroki potem to rozgrzebują i rudzielce przychodzą jak po swoje. Wiem, bo mieszkam w bloku na przeciwko i widzę. Pomijam fakt wyrzucania jedzenia przez okno. Nawet dzikie plemiona tak nie robią 🙂

    A swoją drogą, co pani lisy przeszkadzają? Wścieklizny nie ma, a ludzi unikają. Mam kilka fajnych filmów z sierściuchami jak się bawią na boisku 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska