Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ciąg dalszy zatrzymań do sprawy oszustw metodą „na policjanta” (wideo, zdjęcia)

Kolejni podejrzani o udział w oszustwach „na policjanta” na terenie Białej Podlaskiej trafili do tymczasowego aresztu. 28-latka oraz 41-latek usiłowali wyłudzić od seniorów niemal 300 tysięcy złotych. Para została zatrzymana bezpośrednio po przekazaniu gotówki przez jedną z seniorek. Policjanci zabezpieczyli w BMW, którym podróżowali, 30 tysięcy złotych, biżuterię, a także narkotyki.

W miniony piątek po południu bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniach oszustw na wnuczka i policjanta, do których doszło na terenie miasta. Oszuści podając się za policjanta, prokuratora bądź członka rodziny usiłowali przekonać seniorów do przekazania im niemal 300 tysięcy złotych. W jednym przypadku doszło do przekazania gotówki. Małżeństwo wierząc, że pomaga córce, która spowodowała wypadek, oddało sprawcom 30 tysięcy złotych oraz posiadaną w domu biżuterię.

Dzięki intensywnej pracy policjantów udało się zatrzymać osobowe BMW, którym podróżowały osoby podejrzewane o oszustwo. Za kierownicą samochodu siedział 41-latek. Okazało się, że jest on poszukiwany, tak samo jak podróżująca z nim 28-latka. Dodatkowo na koncie mężczyzny figurował aktywny zakaz kierowania pojazdami, a wstępne badanie wykazało, że mężczyzna kierował znajdując się pod wpływem środka odurzającego.

W trakcie czynności policjanci ujawnili w aucie całość odebranej gotówki jak też biżuterię, a także poporcjowaną sproszkowaną substancję. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że jest to heroina.

Para została zatrzymana do wyjaśnienia. Wobec obydwojga Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował tymczasowy areszt. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy działali na terenie kraju. Mundurowi zabezpieczyli też odzież, która mogła być wykorzystana w innych zdarzeniach. Sprawa ma charakter rozwojowy. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Ciąg dalszy zatrzymań do sprawy oszustw metodą „na policjanta” (wideo, zdjęcia)

Ciąg dalszy zatrzymań do sprawy oszustw metodą „na policjanta” (wideo, zdjęcia)

Ciąg dalszy zatrzymań do sprawy oszustw metodą „na policjanta” (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo Policja Biała Podlaska)

9 komentarzy

  1. Gargamel w bmw ? 🙂

  2. na miejscu zaj… i do wapna

  3. Czy nie jest czasem błędnie wiek podany kobiety? Bo wygląda na co najmniej dwa razy starszą-tak bardzo zmarnowana jest życiem

  4. 41lat , silnie intensywnie myślał źe wlosy wypadły , lub Karyna wytarła spychając z siebie??

  5. Brawo Policja!

  6. cyganiochy. Ja to bym sprawdził każdego cygana i cygankę skąd mają pieniądze bo jak żyje żadnego w żadnej firmie nie widziałem pracującego. Czy ktoś z szanownych czytelników widział kiedyś jakąś cygankę w zawodzie kasjerki, nauczycielki, lekarza, prawnika ? Czy jakiś cygan był na budowie w celu innym niż kradzież sprzętu albo wciskanie tureckich (chińskich) podróbek sprzętów ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo