Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chleby, sery, wędliny, miody, wina i nalewki. Blisko 100 wystawców na Europejskim Festiwalu Smaku (zdjęcia)

Do ponad 50 wystawców z Polski i z zagranicy na Jarmarku Inspiracji, dołączyły stoiska Jarmarku Tradycji na ul. Szambelańskiej. Część z nich jest czynnych do późnych godzin nocnych.

Od środy na lubelskim Starym Mieście, w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku ponad 50 wystawców z Polski i z zagranicy oferuje m.in. chleby, sery, wędliny, miody, wina czy też nalewki. W piątek dołączyli do nich kolejni wystawcy, tym razem na ul. Szambelańskiej, gdzie wystartował Jarmark Tradycji. Łącznie można korzystać z blisko 100 stoisk.

Dzisiaj na Europejskim Festiwalu Smaku, oprócz Jarmarku Inspiracji i Jarmarku Tradycji na Szambelańskiej, zaplanowano szereg innych wydarzeń. Z tych ogólnodostępnych warto wymienić: pokaz kuchni molekularnej z szefem Arkadiuszem Krzesiakiem, trzy pokazy kulinarne nominowanych uczestników konkursu „Good Chef”, wystawę malarstwa Danki Jaworskiej w Galeria Sztuki Arche, pokaz mistrzowski Macieja Bartona, oraz wieczór literacki z Jarosławem Dumanowskim.

W Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL zaplanowano warsztaty fotograficzne z Piotrem Markiem, w tym przypadku jednak obowiązywała rejestracja miejsc. Po południu odbędzie się też XXX Ogólnopolski Turniej Nalewek. Wydarzenie to jest jednak otwarte tylko dla uczestników konkursu.

 

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Do kiedy ten festiwal ma trwać?

  2. oj słabo to wygląda ale trudno trzeba zobaczyć na własne oczy jak ten kolorowy kram wygląda w mieście inspiracji !

  3. zjadłem tam a potem miałem srakę przez pół dnia

  4. Muszę tam zajechać, czy dania chińskie też są dostępne ? Nietoperz z Wuchan, szczur pieczony lub polędwiczki z kota ??