690 680 960

Chełm z najpiękniejszą iluminacją świąteczną w województwie. Teraz miasto powalczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski

Internauci z całego kraju po raz kolejny wybiorą miasto, które zostanie Świetlną Stolicą Polski. Dwa lata z rzędu tytuł ten należał do Zamościa, teraz powalczy o to Chełm. Głosowanie rusza już jutro.

Zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji konkursu mającego na celu wyłonienie Świetlnej Stolicy Polski, czyli najpiękniej rozświetlonego miasta w kraju. Jest to charytatywna akcja firmy Energa. Wybrane w nim zostały zwycięskie miasta w każdym z województw. W naszym regionie rywalizowały Biała Podlaska, Kazimierz Dolny, Lubartów, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Puławy, Świdnik i Zamość. Internauci uznali, że najpiękniejsza iluminacja świąteczna znajduje się w Chełmie.

Dzięki temu Chełm zdobył wart 10 tys. zł zestaw urządzeń AGD. Sprzęt ten trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. Miasto awansowało też do drugiego etapu, czyli finału plebiscytu.

Chełm, wraz ze zwycięskimi miastami z każdego z województw, będzie walczył o nagrodę główną o wartości 40 tys. zł na cel społeczny miasta i tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Tutaj głosownie rozpocznie się w czwartek i potrwa do 25 stycznia. Warto pamiętać, że w 2017 i w 2018 roku w konkursie zwyciężył Zamość. Jak będzie w tym roku, zadecydują internauci. Swoje głosy będzie można oddawać za pośrednictwem strony Swiecsie.pl.

(fot. UM Chełm)

3 komentarze

  1. Nie wiem jak w innych ale Lublin i Zamość to straszna lipa. Rynek w Zamościu nie ma właściwie nic poza projektorem wesołych świąt A w Lublinie też straszna bieda. Wybór miast chyba tylko za to ze cokolwiek się świeci.

  2. bosze, najbrzydsze miasto Polski zainwestowało w iluminację… tak to trzyma sie kupy

Kursy walut

  • USD 4.1964zł 0.07%
  • GBP 5.213zł 0.19%
  • EUR 4.4902zł 0.11%
  • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas