Chełm z najpiękniejszą iluminacją świąteczną w województwie. Teraz miasto powalczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski

Internauci z całego kraju po raz kolejny wybiorą miasto, które zostanie Świetlną Stolicą Polski. Dwa lata z rzędu tytuł ten należał do Zamościa, teraz powalczy o to Chełm. Głosowanie rusza już jutro.

Zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji konkursu mającego na celu wyłonienie Świetlnej Stolicy Polski, czyli najpiękniej rozświetlonego miasta w kraju. Jest to charytatywna akcja firmy Energa. Wybrane w nim zostały zwycięskie miasta w każdym z województw. W naszym regionie rywalizowały Biała Podlaska, Kazimierz Dolny, Lubartów, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Puławy, Świdnik i Zamość. Internauci uznali, że najpiękniejsza iluminacja świąteczna znajduje się w Chełmie.

Dzięki temu Chełm zdobył wart 10 tys. zł zestaw urządzeń AGD. Sprzęt ten trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. Miasto awansowało też do drugiego etapu, czyli finału plebiscytu.

Chełm, wraz ze zwycięskimi miastami z każdego z województw, będzie walczył o nagrodę główną o wartości 40 tys. zł na cel społeczny miasta i tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Tutaj głosownie rozpocznie się w czwartek i potrwa do 25 stycznia. Warto pamiętać, że w 2017 i w 2018 roku w konkursie zwyciężył Zamość. Jak będzie w tym roku, zadecydują internauci. Swoje głosy będzie można oddawać za pośrednictwem strony Swiecsie.pl.

(fot. UM Chełm)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Nie wiem jak w innych ale Lublin i Zamość to straszna lipa. Rynek w Zamościu nie ma właściwie nic poza projektorem wesołych świąt A w Lublinie też straszna bieda. Wybór miast chyba tylko za to ze cokolwiek się świeci.

 2. bosze, najbrzydsze miasto Polski zainwestowało w iluminację… tak to trzyma sie kupy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL