Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chcieli kupić przez Internet dwa ciągniki rolnicze. Stracili pieniądze

Dwaj mieszkańcy gminy Stary Zamość chcieli kupić przez Internet dwa ciągniki rolnicze. Po przelaniu pieniędzy sprzedającemu urwał się z nim kontakt.

Dwaj mieszkańcy gminy Stary Zamość za pośrednictwem internetu chcieli zakupić dwa ciągniki rolnicze za kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Oferta sprzedaży zawierała informacje, że za ciągniki trzeba zapłacić całą kwotę z góry. Co ciekawe ogłoszenie nie zawierało informacji o sprzedającym, tylko jego adres mailowy.

Kupujący mimo to dogadali się z oferującym ciągniki, że zapłacą połowę, a drugą połowę przy odbiorze pojazdów. Sprzedawca zgodził się na to.

– Mężczyźni przelali pieniądze na konto podane w ofercie. Po tym drogą mailową otrzymali umowę kupna – sprzedaży, na której jako sprzedający wskazana była firma z Danii. Podany był jej adres, dane osoby odpowiedzialnej za transakcję oraz numer telefonu. Jak tylko mężczyźni dokonali wpłaty, otrzymali smsa z informacją, że ciągniki utknęły na granicy i trzeba teraz zapłacić drugą połowę, aby mogły przejść kontrolę celną – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Kupujący wpłacili więc resztę pieniędzy. Po tym jeszcze raz rozmawiali ze sprzedawcą, który poinformował, że ciągniki czekają na oclenie. Na drugi dzień oferty zniknęły z Internetu, zamilkł również telefon oferenta.

– Mężczyźni zrozumieli, że padli ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. W ubiegłym tygodniu o oszustwie powiadomili zamojską policję. Mundurowi prowadzą czynności, które umożliwią odnalezienie oszusta i pociągnięcie go do odpowiedzialności przed sądem. Oszustwo zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

2018-03-25 11:38:04
(fot. pixabay.com)

18 komentarzy

  1. Tak to jest jak się chce kupić taniej niż cena rynkowa, nie ma nic za darmo tego ich rodzice nie nauczyli, za porządny sprzęt jest odpowiednia cena, w Niemczech też działa oszust i naciąga chciwych Niemców co chcą kupić za pół ceny haha,

  2. Witam czy jest możliwość kontaktu z tymi osobami być może jest to tata sama osoba która kiedyś mnie oszukał sprawa została umorzona…

  3. Uwierzcie czy nie. To jest czysty przekret. Mam wyrok w takiej sprawie za 1200zl za silnik. Wlascicel konta zeznal ze udostepnil konto, jak byl na plazy pod wplywem %%, nie pamieta komu, pieniadze wydal na alkohol bo byly na koncie. On stwierdzil ze jak karta w monopolowym dzialala to byly pieniadze i nie wie skad. Sprawe umorzono. Nie zartuje. To fakt.

  4. Dwaj mieszańcy ….

  5. Firma działa od dłuższego czasu,kolega też się dał zrobić.Widnieje jako firma i ma taki status.Wszystko się zgadza,oprócz osoby która tam kombinuje.
    Wierzę,że to się skończy jak najszybciej ze względu na osoby nie tylko naiwne,ale będące w potrzebie kupna ciągnika w lepszej jakości niż w Polsce.
    Może sprawa niech trafi do TVP, ostrzegajmy się częściej.

  6. Jeśli to ta sama osoba to byliśmy zainteresowani JD 5125R (powystawowy, malutki przebieg) od niej, rzekoma baza w Niemczech, 10% kwoty, ciągnik za cenę.. no powiedzmy cena brutto od tego handlarza była taka jak cena nowego ale netto. Ciagnik po tygodniu na podwórku i jak sie spodoba to reszta kasy a jak nie to zabierają i zwracają zaliczkę. Na podanych numerach regon i NIP były wcześnie rejestrowane różne firmy, od handlu zegarkami po handel książkami bodajże 😛 Ogólnie po sprawdzeniu w internecie danych „tej firmy” widać było że to wielki szwindel 😛 Pozdrawiam 🙂