690 680 960

Chciał zarobić, stracił ponad 32 tys. złotych

Kolejny mieszkaniec regionu padł ofiarą oszustów. Mieszkaniec Dęblina skuszony zarobkiem z inwestycji giełdowych, stracił ponad 32 tys. złotych.

Dęblińscy policjanci poszukują oszusta internetowego, którego ofiarą padł 65-letni mieszkaniec Dęblina. Mężczyzna przekazał mundurowym, że znalazł w sieci stronę, gdzie podał swój numer telefonu. Mężczyzna chciał zarobić pieniądze inwestując na giełdzie. Po chwili zadzwonił do niego mężczyzna z informacją, że jest przedstawicielem portalu inwestycyjnego.

Za jego namową nieświadomy zagrożenia dęblinianin postępował zgodnie z przekazywanymi instrukcjami. Podał kody z karty kodów jednorazowych oraz zainstalował na swoim komputerze złośliwe oprogramowanie, dzięki temu umożliwił zdalne sterowanie swoim urządzeniem. Pokrzywdzony widział na ekranie swojego komputera ruchy kursora, których on nie wykonywał.

Oszust uspokajał 65-latka, mówią mu, że założenie konta inwestycyjnego wymaga działań na jego koncie bankowym. W momencie, gdy zauważył, że z konta oszczędnościowego zniknęły pieniądze zorientował się, że został oszukany.

Pokrzywdzony natychmiast poszedł do swojego banku, gdzie zastrzegł możliwość korzystania z konta i karty kredytowej. Sprawę zgłosił również policjantom. W wyniku działań oszusta z konta 65-latka w kilku transakcjach zostały przelane oszczędności pokrzywdzonego na łączną kwotę ponad 32 tysięcy złotych. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się teraz dęblińscy funkcjonariusze.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Biedni Seniorzy nie mają na chlep – vatoviecki musi pod drzwi zakupy nosić a na koncie BOGACTWO.

 2. No cóż…inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem straty heh
  Stary a głupi

 3. Trzeba natychmiast odłączyć zasilanie komputera !

 4. Gdyby wyłączył monitor to by mniej bolało.

 5. badziewiarz w akcji !!!

 6. Śmiejecie się? A kto zarobił na papierach rozdawanych za Wałęsy? Miało być po 100 mln, skończyło się na paru zł i to wszystko legalni maklerzy przejedli. Zyskał jedynie ten, który sąsiadowi odsprzedał.

  • Znam takich co odkupywali od innych PŚU i nabywali za to firmy. Źle na tym nie wyszli tylko trzeba było mieć kasę na te zakupy i głowę do interesów w danej branży.

 7. Nie norka a potworka

  No to powiem, ze zaden problem polakow okrasc. Jak widze i czytam tytuly artykulow i dowiaduje sie co sie stalo, to dochodze do wniosku, ze kazdy taki mundry a dzieci robia Was na kase hahaha.. Dac sie wypompowac komus z oszczednosci? To guuuupie i bez sensu.

  Luuuudzie, obudzta sie bo zycie przespicie
  A pan co stracil kase niech nie placze. Pieniadze sa wazne i potrzebne by zyc ale to nie jest reka czy noga by od razu zalamywac rece.
  Nie okradli Cie ze zdrowia, wiec wszystko jeszcze przed Toba

  A jak masz jeszcze jakies piniandze to wyslij mi na konto, podam nr

 8. uwiąd umysłowy w pełnym rozkwicie.
  balbinka macha kikutkiem !!!!

 9. hehe …głupota nie boli ,tylko czasem drogo kosztuje ,tak to mozna skomentować .Takich mi nie żal

 10. Od kilku miesięcy to jakaś plaga w Polsce. Ktoś dzwoni do kogoś, wmawia mu że „zarobił” fortunę na kryptowalutach i wyłudza dane do konta bankowego. Potem czyści konto ofiary i zaciąga na nią kredyty. A ofiarami wcale nie są staruszkowie tylko ludzie w sile wieku. czasem nawet ledwo trzydziestokilkuletni.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce