Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał wieźć dzieci na wycieczkę w stanie nietrzeźwości. Kierowca autokaru stanie przed sądem

Niemal promil alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca autokaru, który chciał ruszyć na wycieczkę do Zamościa z grupą włodawskich dzieci. Policjanci powstrzymali mężczyznę od dalszej jazdy. Uczniowie wyjechali z opóźnieniem, ale i z innym kierowcą.

Wczoraj, przed godziną 9.00 włodawska „drogówka” skontrolowała autokar wycieczkowy i jego kierowcę, który miał przewieźć dzieci na wycieczkę. Kontrola odbyła się we Włodawie, pod jedną ze szkół, skąd uczniowie mieli pojechać do Zamościa.

– Wycieczka była wcześniej zgłoszona przez dyrekcję szkoły. Zarówno stan techniczny pojazdu jak i posiadane dokumenty nie wzbudzały u funkcjonariuszy żadnych zastrzeżeń. Jednak wycieczka o wyznaczonej godzinie nie odjechała. Powodem okazał się kierowca autobusu. 41-letni mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Teraz 41-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

– Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że każdy zorganizowany wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 112. Przeprowadzona przez policjantów kontrola może zapobiec tragedii. W tym celu należy skontaktować się z oficerem dyżurnym włodawskiej komendy pod nr tel. 47 813 22 09. W tym roku kontrole autokarów będą przeprowadzane na wyznaczonym punkcie we Włodawie na ulicy Wiejskiej. Jednocześnie prosimy, aby informacje o planowanych wycieczkach zgłaszane były przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem – wyjaśnia aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

PRZECZYTAJ

Blisko 80 osób szukało zaginionego 51-latka. W akcji policyjny śmigłowiec (wideo)

Autor: redakcja

12 komentarzy

  1. I już powinien zaliczać 100 dni odsiadki. Reszta kar później.

  2. Dzban roku.

Dodaj komentarz