Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał wieźć dzieci na wycieczkę, ale nie był trzeźwy

Kierowca autokaru miał ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie. 43-latek w takim stanie chciał wieźć dzieci na wycieczkę. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem.

We wtorek rano policjanci z Hrubieszowa udali się na teren gminy Mircze, gdzie skontrolowali autokar, którym dzieci miały jechać na wycieczkę. Jak się okazało, kierowca pojazdu miał 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz skierowali sprawę o ukaranie do sądu. Firma przewozowa, skierowała na miejsce innego kierowcę z którym dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę.

Policjanci przypominają o możliwości zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych przed podróżą. Każdy rodzic/opiekun bądź organizator może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem.

Na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC. Tutaj znajduje się WYKAZ KONTROLI AUTOBUSÓW.

(fot. Policja)

5 komentarzy

 1. U kierowcy zawodowego, upodobanie do spożywania alkoholu, jakby nie patrzeć, stoi mocno w sprzeczności z wykonywanym zawodem. Albo trzeba zmienić to pierwsze, albo to drugie.

  • Niepijąca od 7 lat, 3 miesięcy i 12 dni

   Choroba nie wybiera czy to kierowca czy lekarz. Atakuje podstępnie kobiety i mężczyzn.

 2. Zero 4 to po 1 piwie oraz on tszezwyy

 3. Wschodniej strony sport

  Niech się cieszy że nie 0.5+ wtedy miałby większe problemy

 4. Jan z egzekutywy KC 1szy sekretarz

  Hrubieszów pamiętam, taam chodziliśmy na kremówki.

Z kraju