Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zosin i Dołhobyczów od środy otwarte dla podróżnych

Od środy 23 czerwca br. zostaną otwarte przejścia graniczne w Zosinie oraz Dołhobyczowie. Oznacza to, że na terenie województwa lubelskiego, podróżni będą mogli już korzystać z wszystkich drogowych przejść granicznych na polsko-ukraińskim odcinku granicy.

W marcu ubiegłego roku część przejść granicznych została zamknięta z powodu pandemii. Od środy 23 czerwca będą działały wszystkie drogowe przejścia graniczne na granicy polsko-ukraińskiej.

Jutro dla podróżnych w województwie lubelskim zostaną otwarte: Zosin – Ustiług – dostępne dla ruchu osobowego i Dołhobyczów – Uhrynów – dla ruchu osobowego;

Granice z Ukrainą podróżni mogą przekraczać również w otwartych już wcześniej drogowych przejściach granicznych w: Dorohusku i Hrebennem.

Na polsko-białoruskim odcinku granicy część przejść pozostaje nadal zamknięta. Na terenie województwa lubelskiego, granicę z Białorusią można przekroczyć w Terespolu oraz w Koroszczynie – tylko samochody ciężarowe. Dodatkowo na odcinku polskiej granicy, będącej granicą zewnętrzną UE, jest zawieszone przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym.

(fot. NOSG)

Jeden komentarz

  1. Po co to otwierać, zamknąć, tak samo jak hipermarkety.