Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał sprzedać telefon, po chwili odezwał się „kupiec”. Mężczyzna stracił kilka tysięcy złotych

Mieszkaniec Zamościa padł ofiarą oszustwa podczas sprzedaży telefonu. Mężczyzna kliknął w przesłany link, a następnie podał swoje dane. Z jego konta zniknęło ponad 4500 złotych.

Zamojscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie od 36-latka z Zamościa. Mężczyzna przekazał mundurowym, że na popularnym portalu ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż telefon komórkowy i oczekiwał na potencjalnego kupca.

Po chwili odezwała się do niego osoba zainteresowana zakupem. Po krótkiej wymianie wiadomości, 36-latek otrzymał link, w który kliknął. Został wtedy przekierowany do strony, na której wybrał nazwę swojego banku oraz wpisał swoje dane oraz dane karty płatniczej.

Po wykonaniu tych czynności kilka razy próbował zalogować się na swoje konto, jednak nieskutecznie. Udało się dopiero na innym urządzeniu. Wówczas zauważył, że z rachunku bankowego zostały wypłacone pieniądze w kwocie ponad 4500 złotych. Próbował dodzwonić się do kupującego i wyjaśnić sytuację jednak jego telefon był wyłączony.

36-latek zadzwonił na infolinię banku i powiadomił o oszustwie. Konsultant zastrzegł kartę i dostęp do rachunku pokrzywdzonego. Potwierdził także, że pieniądze zostały wypłacone. Oszukany 36-latek sprawę zgłosił policjantom. Mundurowi ustalają okoliczności tej sprawy.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

  1. Ja też miałem dziś ofertę sms-ową nabycia Bitcoinów ale nie zaryzykowałem,
    Pewnie wysyłający SMS pluje sobie w twarz że minęła mnie taka okazja 😉

  2. Pazerność czyni cuda

  3. 36lat a głąb , juź się robi to mdłe .Jak tacy ludzie radzą sobie w źyciu ????

    • Tak to jest jak jedyne media z których się korzysta to szamba społecznościowe a za komunikator służy whatsapp.

    • Normalnie. Nie każdy ma w życiu doczynienia z patolami, którzy chcą Cię okraść, oszukać na każdym kroku. Ja żyję w takim środowisku, że nie muszę się o to martwić, bo każdy ma jakiś poziom ale każdy wybiera swoje.

  4. Brawo janusze biznesu. 36 lat i umysł jak u dziecka. Nie potrafisz ogarnąć życia? Odinstaluj whatsappa.

  5. Jak toto radzi sobie na codzień ?

Z kraju

Sport