Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał sprzedać buty do nart, stracił ponad 4 tys. złotych

Kolejny mieszkaniec regionu padł ofiarą oszustów. Mieszkaniec gminy Żyrzyn chciał sprzedać buty do nart, ale w trakcie rzekomego finalizowania transakcji, stracił ponad 4 tys. złotych.

Puławscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 49-letniego mieszkańca gminy Żyrzyn, z którego wynikało, że padł ofiarą oszustów. Mężczyzna chciał sprzedać buty do nart biegowych za pośrednictwem znanego portalu ogłoszeniowego. Cenę butów ustalił na 300 złotych.

Po kilku dniach odezwał się do niego mężczyzna z ofertą zakupu. Oszust skontaktował się za pośrednictwem popularnego komunikatora szyfrującego. Oświadczył, że chce kupić buty i zapytał czy jest możliwość wysyłki towaru do paczkomatu. Sprzedający wyraził zgodę, wtedy kupujący wysłał mu link do potwierdzenia płatności oraz sposobu wysyłki.

49-latek kliknął w link, który przeniósł go na fałszywą stronę internetową firmy obsługującej paczkomaty. Jak się okazało, strona była łudząco podobna do oryginalnej. Następnie wypełnił formularz, podał dane, w tym dane do konta internetowego w banku.

To wystarczyło, aby oszust zaczął działać. Zanim 49-latek się zorientował, z jego konta zniknęło ponad 4 tysiące złotych. Fałszywy kupujący przestał odbierać telefon i odpisywać na wiadomości.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

21 komentarzy

  1. nie ma to jak do transakcji sprzedaży podać wszystkie swoje dane do logowania w banku + karta. geniusz.
    chyba, że to była sprzedaż z dopłatą…

  2. A czy ten znany portal ogłoszeniowy współpracuje z komunikatorem, tzn jest z tej samej firmy – Nie. Czyli proszę pisać w wiadomościach na portalu i tyle, jeśli ktoś nie chce używać maili czy komunikacji w portalu np olx to już sam prosi się o oszustwo,jego wina. Od razu widać coś podejrzanego. Miałem identyczna sytuację ale wymagałem by pisał przez stronę olx. A on uparcie chciał bym wszedł na link wysłany innym komunikatorem i twierdził ze juz wysłał kasę i tylko um wypełnił formularz i potwierdził odbiór. Jeśli ktoś przesyła kasę na konto to nic nie trzeba robić, wystarczy by miał tylko nr konta. Nic Nie trzeba potwierdzac

  3. Nudne to juz jest.