Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał pomóc znajomej, stracił ponad 10 tys. złotych

Z konta 38-latka, który wystawił przedmiot na portalu aukcyjnym, „zniknęło” ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna miał jedynie potwierdzić zamówienie logując się na swoje konto bankowe. Podał też numer karty i kod zabezpieczający zatwierdzając operację.

Bialscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie internetowym. 38-letni mieszkaniec miasta wystawił ogłoszenie o sprzedaży butów. Chciał w ten sposób pomóc koleżance, która go o to poprosiła.

– Szybko skontaktowała się z nim osoba, która była potencjalnie zainteresowana kupnem towaru. Poprosiła go o adres maila, na który mężczyzna otrzymał wiadomość, jak sądził z portalu aukcyjnego, gdzie wystawił przedmiot. Z przesłanej informacji wynikało, że kupujący zapłacił za towar i koszt dostawy. Ostatnim krokiem było potwierdzenie zamówienia. Niestety mężczyzna postąpił zgodnie ze wskazówkami. Wówczas otworzyło się okno z ikonami banków, wybrał swój wpisując dane do logowania. Gdy pojawiły się problemy z otwarciem strony skontaktował się z nim rzekomy konsultant banku zapewniając iż transakcja jest w toku – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Rozmówca poprosił też o numer karty i kod zabezpieczający. A także potwierdzenie wiadomości, które przychodziły do mężczyzny. Nieświadomy zagrożenia postąpił zgodnie z dyspozycjami. Dopiero później zrozumiał, że sprawcy przelali pieniądze z jego konta oszczędnościowego na rachunek rozliczeniowy, z którego zostały wypłacone. Gdy zdał sobie sprawę z tego, że został oszukany sprawca rozłączył się.

– W wyniku działalności oszustów stracił ponad 10 tys. zł. Pokrzywdzony zgłosił sprawę zgłosił na Policję. Teraz oszusta szukają terespolscy funkcjonariusze – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

5 komentarzy

  1. Anioł Cieć dawniej stróż (dyżurny)

    Znajomej to chciał pomóc, a jak ja zupełnie niedawno chciałem podać numer swojego konta osobie z nadmiarem gotówki, to i on mnie olał.

  2. Jeden z tych co to ich nie sieją

  3. Kolejny „mądry inaczej” 😀

  4. Co za tępota🤣🤣🤣🤣🤣

  5. Natepny jelop z wschodniej granicy

Dodaj komentarz