Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał odebrać sobie życie, miał zaciśniętą pętlę na szyi. Młodego mężczyznę uratowali policjanci

Policjanci z Parczewa uratowali 26-latka, który w nocy próbował odebrać sobie życie. Funkcjonariusze znaleźli desperata w pomieszczeniu gospodarczym z zaciśniętą na szyi pętlą. W ostatniej chwili odcięli mężczyznę i podjęli reanimację przywracając mu funkcje życiowe.

W minioną niedzielę w nocy policjanci z Parczewa zostali skierowani do jednego z domów na terenie gminy Milanów. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna próbował targnąć się na swoje życie.

Już po kilku minutach mundurowi znaleźli się na miejscu. Liczył się czas i każda sekunda. Policjanci natychmiast zlokalizowali pomieszczenie gospodarcze, a w nim młodego mężczyznę z zaciśniętą na szyi pętlą, dotykającego stopami podłoża.

Funkcjonariusze odcięli go i wynieśli z pomieszczenia. 26-latek był nieprzytomny i bez funkcji życiowych, więc policjanci przystąpili do resuscytacji krążeniowo–oddechowej.

Po kilku minutach przywrócili mu oddech. Następnie ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej i kontrolowali jego stan do czasu przyjazdu ratowników. 26-latek został zabrany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Przypominamy, że jeżeli ktoś potrzebuje wsparcia psychologicznego, może poprosić o pomoc specjalistów. W Polsce działają specjalne infolinie, gdzie anonimowo wykwalifikowane służby udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.

116–123 – telefon zaufania dla osób dorosłych
22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych
116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji Dajemy Dzieciom SIŁĘ
800 120 002 – ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie – „Niebieska linia”
(22) 621 35 37 I 600 070 717 – centrum praw kobiet
800 120 226 – policyjny telefon zaufania w sprawie przemocy w rodzinie

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

17 komentarzy

 1. No i po co się pytam??????

 2. I to ma być kraj ludzi wolnych? Nawet swoim życiem nie można dysponować. Niewolnictwo gorzsze niż w starożytności.

 3. Ciekawe dlaczego chciał się zwarzyč ten młodzieniec?

 4. i na cholerę go ratowali ? przeszkadzało im że się powiesił ?

  • Taka ich praca, takie obowiązki. W pracy (jeśli pracujesz) też olewasz swoje zadania? Zrobili swoje. Tym razem się udało, następnym razem pewnie się nie uda. Kwestia taktyki (depresji) samobójcy. Być może pozostawił furtkę na uratowanie, zwrócenie uwagi. Wiem, interwencja naszym kosztem, ale spotyka nas i tak gorsze wydawanie Naszych pieniędzy. Nie chciej chłopie/babo byś musiał być w takiej sytuacji jak ten człowiek bo różnie w życiu bywa.

   • To prawda, dobrz,e że to jeszcze nie jesień boby dostał mandat za brak maseczki- a przy odmowie wpier….l

 5. Dobra robota, Panowie policjanci.

 6. Poziom komentarzy pod większością artykułów jest po prostu żałosny, a pod tym to już naprawdę dno. Nie wiem, one miały być śmieszne, czy tak naprawdę uważacie?
  Przerażające jest jak nasze społeczeństwo idiocieje.

 7. Chyba Milejów a nie Milanów ?

  • Milanów powiat parczewski, Milejów to powiat łęczyński…Mowa jest o policjantach parczewskich i zdarzeniu na terenie powiatu parczewskiego.

 8. Uważaj bo cb pętla dogoni…

 9. A jak rozwalali jaguara gnojki ze wsch to przyjechali po godzinie a posterunek za bramą

 10. Zastanawiam się czy komentarze dopingujące śmierć osoby potrzebującej pomocy zostały napisane przez bydło broniące pisu w innych artykułach i bojące się kovida czy może to nowy lepszy sort się uaktywnił.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo