Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał kupić opał. Nie ma pelletu, nie ma też pieniędzy

Ofiarą oszustów padł mieszkaniec powiatu włodawskiego, który chciał kupić opał. Mężczyzna zapłacił za pellet, ale go nie otrzymał. Sprawą zajmują się policjanci.

Przed nami okres grzewczy. Niektórzy już zaopatrzyli się w opał na zimę. Rozglądając się za jego cenami, zazwyczaj szukamy najlepszej oferty. W tym miejscu należy się zastanowić, czy rzeczywiście zbyt niska cena produktu będzie równoznaczna z jego jakością oraz uczciwością sprzedawcy.

– Wczoraj do włodawskiej komendy zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który padł ofiarą oszustów. Z relacji 40-latka wynikało, że w lipcu przeglądając strony internetowe zauważył sklep, oferujący sprzedaż pelletu w atrakcyjnych cenach. Mężczyzna po uzgodnieniu zarówno telefonicznym jak i mailowym zakupu 18 ton pelletu, zapłacił ponad 15 tysięcy złotych – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Po zaakceptowaniu transakcji i przelaniu środków na konto dostawcy, mężczyzna nigdy nie otrzymał zamówionego towaru. Kupujący próbował nawiązać kontakt ze sprzedawcą, jednak bezskutecznie. Mężczyzna po zorientowaniu się, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa, zgłosił sprawę włodawskim policjantom.

6 komentarzy

  1. Uważam się za zbawionego

    Pieniędzy nie ma i nie będzie – że zacytuję plat formerskiego klasyka. A teraz cała procedura, cały ciężar zgromadzenia dowodów spoczywa na tym ufnym kliencie. Później nie ma co się dziwić różnym Januszom, że uznają tylko przesyłkę za pobraniem.

  2. Jakim durnym trzeba być, żeby kupować takie rzeczy przez internet i płacić z góry. Oj smuteczek…

  3. Cierpliwości,ciepło jest,sklep ma dużo zamòwien,przed sezonem grzewczym towar( może) dojedzie .

  4. 18 ton za 15 tysięcy???przecież taka oferta z daleka śmierdzi

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112