Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej. Poszło m.in. o kładkę, przystań i nienależyte odśnieżanie miasta

Szereg zarzutów pod adresem burmistrza Łęcznej Leszka Włodarskiego wysunęli inicjatorzy jego odwołania. Na razie złożyli zawiadomienie o planach zorganizowania referendum w tej sprawie. Muszą teraz zebrać wymaganą liczbę podpisów.

We wtorek, 23 lutego, do Urzędu Miasta Łęczna złożone zostało zawiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania Leszka Włodarskiego ze stanowiska burmistrza. Podpisało się pod nim pięć osób, których pełnomocnikiem jest miejski aktywista Hubert Znajomski. Tłumaczy on, że w ten sposób w mieście doszło do przełomu, gdyż znalazły się osoby, które otwarcie powiedziały dość temu, co dzieje się w Łęcznej.

Wśród powodów, przemawiających za odwołaniem Leszka Włodarskiego wymieniono utratę zaufania społecznego, nieudzielenie mu przez Radę Miejską wotum zaufania w ubiegłym roku, brak współpracy z Radą Miejską, ostentacyjne lekceważenie radnych i wywoływanie z nimi konfliktów, postępujące zadłużanie gminy, cykliczne podwyższanie podatków oraz lokalnych opłat, czy też brak współpracy z władzami powiatu.

Burmistrzowi zarzucono również, że nie posiada wiedzy i umiejętności w zarządzaniu gminą. Chodzi tu o wydanie 2 mln złotych na budowę kładki nad drogą wojewódzką nr 820, 16 tys. zł na aparat fotograficzny, 60 tys. zł na zakątek relaksu oraz kilkuset tys. zł na nagrody dla urzędników podczas pandemii i zamkniętego na petentów urzędu miejskiego. Do tego dochodzi niespełnienie obietnic wyborczych w postaci stworzenia publicznego żłobka i przedszkola, budowy przystani kajakowej, centrum spotkań seniora, wodnego placu zabaw, mieszkań komunalnych, czy centrum multimedialnego.

Wskazano również ośmieszanie wizerunku gminy poprzez skakanie do basenu w ubraniu, nienależyte dbanie o czystość i porządek w mieście, nieudolne odśnieżanie, rezygnację z programu Mieszkanie Plus, a także brak wsparcia dla przewoźników, co zaowocowało podwyżką biletów na trasie Łęczna – Lublin o 75%. Inicjatorzy referendum mają teraz 60 dni na zebranie podpisów. Aby doszło ono do skutku, musi ich poprzeć 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania.

(fot. UM Łęczna)

10 komentarzy

 1. Przewoźnicy wykorzystując pandemię i ograniczenia w ilości osób podnieśli ceny. Ale jak na wakacje wróciło prawie do normy to ceny nadal trzymali.

  • No tak jest zawsze ze wszystkim. Byle pretekst do ponoszenia cen…

  • W 2005 roku juz jeździli na trasie łeczna lublin i zbijali kokosy, drzwi ledwo się zamykały – pamiętam bo sam dojeżdżałem, a teraz płaczą.

  • Przewoźnicy, wszędzie tak np Janów lubelski Lublin to samo! Dziady podwyższyli sobie ceny biletów. Więc teraz okazuje się że taniej jeździć konkurencja z Rzeszowa ,Marcel czy Galicja i do tego wszystkich namawiam!!!!

 2. Hubert Znajomski to ten lewicowy troll o nicku Cukrzyk2000 z wykop.pl.

 3. Z tym odśnieżaniem to prawda ,dwa tygodnie nie mieliśmy wyjazdu ,sąsiedzi również mimo wielu telefonów i próśb .Do sąsiada do dzisiaj nie zajrzeli z odśnieżaniem i jakby nie roztopy to do kwietnia ludzie nie mielibyśmy jak wyjechać a takie zaspy ,że nawet na piechotę ciężko .A co jakby trzeba było karetkę wezwać ? umieraj człowieku a gmina Łęczna ma wywalone na wszystko .Ale nakazy płatnicze już dostarczyli miesiąc temu (sołtys na piechotę chodził )

 4. Twierdząc że podniesienie ceny nie miało podstaw to zapraszam do zostania przewoźnikiem. To że ceny zostały takie same we wrześniu to proszę mi napisać gdzie zarobić pieniądze na kolejne miesiące? Kto pomoże przewoznikowi?
  Proszę się zainteresować dogłębnie tematem przewozów a nie na zasadzie gdzieś cos ktoś mowil lub obejrzal w TV obojętnie jakiej stacji. Prawda jest taka że 95% przewoznikow kuleje lub jest na granicy bankructwa. Wiem wiem że pojawia się teksty że nie będzie wczasów, kolejnego nowego auta czy domu . Po to się zakłada działalność żeby zarabiać.Te czasy już nie wroca. Ci co się utrzymali do dziś to działają na zasadzie aby dziś lub do czasu aż komornik zlicytuje

 5. Też nic nie umorzył. Odśnieżanie też poległo paraliżem miasta. Wpadli na pomysł z więźniami ale to już po ptakach było ale propaganda jest. Tak trzymać. Przy wyborach sobie przypomnimy jak to jest. A o traktowaniu pracowników Urzędu miasta nie wspomnę. Na zasadzie zło konieczne. Już w markecie na kasach zarabiają o niebo lepiej ale wiedzą za co.Ostatnio coś wyciekło do sieci. Aby tak częściej wyciekało. Do gazet poszło też coś na zasadzie zbycia czyli i tak zrobimy swoje. Prezydent jest ale widziany sporadycznie. Zamienił Warszawę gdzie jest non stop zamiast Chełma.

 6. Ten burmistrz przynajmniej ma wyglad prezencję czego niestety nie można było powiedzieć o jego poprzedniku. Ja tutaj ewidentnie widzę zawiść ,odwet jego wrogów politycznych. Nic wiecej.

 7. to, że jest nijakim burmistrzem to prawda, ale tez nikogo innego kompetentnego na to miejsce nie ma

Z kraju