Charytatywny festyn nad Zalewem Zemborzyckim. Celem jest pomoc w leczeniu 2-letniej Wiktorii

Szereg atrakcji przygotowali organizatorzy festynu, jaki w najbliższą niedzielę odbędzie się nad Zalewem Zemborzyckim. Wydarzenie ma wymiar charytatywny a wszystkie środki zostaną przekazane na leczenie chorej Wiktorii.

W najbliższą niedziele 14 lipca na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się charytatywny festyn rodzinny. Impreza będzie połączona z biegiem dla dzieci i dorosłych oraz maratonem zumby. Głównym celem wydarzenia jest wsparcie leczenia Wiktorii Dyś spod Lublina. Dziewczynka urodziła się w maju 2017 roku jako drugi bliźniak. Przyszła na świat z niezwykle rzadką chorobą – Femoral Facial Syndrome. Wiktoria jest jedyną osobą w Polsce cierpiącą na to wyjątkowo ciężkie schorzenie, które atakuje głównie dolny układ kostny.

Dziewczynka ma szereg wad wrodzonych żeber, kończyn dolnych, miednicy, kolan, stóp, zdeformowane kości udowe. Wymaga intensywnej rehabilitacji, opieki wielu specjalistów, a w przyszłości wielu poważnych operacji. Leczenie ma zostać przeprowadzone w USA, jednak jest niezwykle drogie, gdyż wyceniono je na kwotę ok. 1,5 mln złotych.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. O godzinie 10:00 rozpocznie się bieg dla dzieci i dorosłych, godzinę później zaś maraton zumba prowadzony przez instruktorów o wielkich sercach. Na godzinę 15:00 zaplanowano koncert orkiestry dętej, po nim zaś instruktaż pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP Mętów. O godzinie 18:00 odbędzie się potańcówka z zespołem muzycznym Altess. Nie zabraknie również loterii, konkursów i licytacji, dmuchanego miasteczka zabaw dla dzieci, malowania twarzy, fotobudki, grilla, lodów, waty cukrowej czy też balonów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(fot. Widomska Fotografia)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Dlaczego sa pieniadze na rydza torunskiego bodajze 17mln pln w jednej transzy na jakas gowniana szkole czy absurdalne fundacje i szukanie goracych zrodelek a nie ma na leczenie takich dzieci…? Ktos zna sensowna odpowiedz?

  • Bo niektórzy myślą że jak sypnie grosza niby księdzu (nie swojego) to sobie kupi życie wieczne u boku Boga. Nic bardziej mylącego. Rydzyk zaś myśli że jak wypompuje gorącą wodę to w piekle nie będą mieli w czym go gotować.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!