Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Po wakacjach w telewizji pojawią się nowe odcinki popularnego serialu, który powstawał w Lublinie

Wraz z jesienną ramówką na antenę wraca serial „Wojenne dziewczyny”. Zdjęcia do trzeciego już sezonu kręcono m.in. na lubelskich ulicach.

Ustalony został termin premiery trzeciego sezonu serialu TVP „Wojenne dziewczyny”. Kolejne zmagania głównych bohaterek, czyli Irki, Ewki i Marysi z niemieckim okupantem będzie można śledzić od września w każdą niedzielę. Serial będzie emitowany w porze najlepszej oglądalności, tuż po godzinie 20.00. Producent przygotował 13 nowych odcinków, do których zdjęcia realizowano m.in. na ulicach Lublina.

Widzowie będą mogli śledzić nowe wątki, w tym próbę umożliwienia aliantom przejęcia niemieckiej „wunderwaffe”. Będzie też historia związana z warszawskim gettem, wykradzeniem nazistom najściślej strzeżonej tajemnicy czy też „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. W rolę wojennych dziewczyn wcielają się Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka) i Vanessa Aleksander (Ewa). Nie zabraknie też Danuty Stenki czy Michała Czerneckiego a do obsady w trzecim sezonie dołączyli m.in. Robert Gonera, Marta Żmuda Trzebiatowska i Marcin Korcz.

Średnia oglądalność drugiego sezonu produkcji wynosiła 2,02 mln widzów. Sceny na terenie Lublina kręcono m.in. na ul.: Złotej, Archidiakońskiej, Dominikańskiej, Jezuickiej, Rybnej, Noworybnej, Ku Farze, Podwale, Kowalskiej, Furmańskiej i Cyruliczej. Stolica naszego województwa gra Warszawę z czasów wojennych.

Po wakacjach w telewizji pojawią się nowe odcinki popularnego serialu, który powstawał w Lublinie
(fot. UM Lublin)

Jeden komentarz

  1. TVP to pewnie oddział w Lublinie. Czyli jednak po coś to jeszcze istnieje. Barwo !!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo