Nietypowe zgłoszenie postawiło w sobotę rano na nogi służby ratunkowe w Lublinie. Kierowca samochodu osobowego wjechał na zamarzniętą taflę Zalewu Zemborzyckiego i poruszał się pojazdem po lodzie, stwarzając poważne zagrożenie dla siebie oraz innych osób przebywających w okolicy. Na miejsce skierowano kilka policyjnych radiowozów oraz zastępy straży pożarnej i ratowników medycznych.
W rejonie al. Sikorskiego nad lubelską Czechówką nasz Czytelnik zaobserwował Czaplę białą, która przemieszczała się wzdłuż koryta rzeki w poszukiwaniu pożywienia. Jak wskazuje Czytelnik, to dość rzadki widok w rejonie miasta.
Do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wpłynęły cztery zgłoszenia dotyczące oszustw, do których doszło minionej nocy na terenie miasta oraz w okolicznych miejscowościach. Sprawcy, działając według podobnego schematu, podszywali się pod pracowników instytucji bankowych lub lekarzy, doprowadzając mieszkańców do przekazania pieniędzy i kosztowności.
Muzeum Wsi Lubelskiej rozpoczęło nabór do kolejnej edycji programu wolontariackiego. To propozycja dla osób pełnoletnich, które chcą zaangażować się w działalność kulturalną, zdobyć nowe kompetencje oraz poszerzyć wiedzę z zakresu historii i etnografii.
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Poniatowskiego w Lublinie. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała. Warto zachować ostrożność w tym miejscu.
W Muzeum Wsi Lubelskiej znów pracuje ekipa filmowa. Wnętrza zabytkowych budynków, jak też przestrzenie między nimi stały się tłem do teledysku "Pamięci Niezłomnym".
Miasto Lublin realizuje i przygotowuje ponad dwadzieścia zadań związanych z budową i modernizacją boisk – powstają nowe kompleksy orlik przy szkołach, a istniejące obiekty przechodzą gruntowną modernizację.
Na al. Jana Pawła II w Świdniku doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały oba pojazdy, a przez pewien czas kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
Policjanci operacyjni z III Komisariatu Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o sześć kradzieży z włamaniem. Według ustaleń policjantów mężczyzna włamywał się do domów na terenie powiatu lubelskiego oraz do plebanii, a straty oszacowano na ponad 50 tys. zł.
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pełnią kluczową rolę w reagowaniu kryzysowym w swoich stałych rejonach odpowiedzialności – to ich podstawowe zadanie i misja w czasie pokoju. Wspierają lokalne społeczności w realnych potrzebach: usuwają skutki powodzi i nawałnic, a gdy zajdzie taka konieczność odśnieżają drogi dojazdowe do szkół i szpitali. Każdy żołnierz WOT wybiera tę służbę świadomie, kierując się chęcią pomagania swojej społeczności. Ich codzienna aktywność spotyka się z uznaniem mieszkańców – aż 76% Polaków pozytywnie ocenia działalność formacji.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, prowadząc śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Według ustaleń śledczych sprawcy mieli działać na terenie całego kraju, a pokrzywdzonych jest ponad 20 osób na łączną kwotę blisko miliona złotych.
Kilka godzin trwały działania gaśnicze po pożarze stodoły, do którego doszło w miejscowości Piotrków Kolonia w powiecie lubelskim. W chwili pojawienia się ognia wewnątrz budynku znajdował się pojazd.
Skrzyżowania o ruchu okrężnym co do zasady mają ułatwiać kierowcom poruszanie się. Niestety nie po raz pierwszy okazuje się, że tego typu skrzyżowania niektórym sprawiają problem.
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie przekazała blisko 600 czujek dymu oraz tlenku węgla dla wszystkich gmin powiatu lubelskiego. Urządzenia zostaną wykorzystane w działaniach profilaktycznych i trafią do osób szczególnie narażonych na zagrożenia pożarowe.
Do Prezydenta Miasta Lublin trafiło zapytanie radnego dotyczące planów budowy metra w Lublinie oraz możliwości realizacji podziemnego parkingu pod Placem Litewskim. Dokument odnosi się do wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli władz miasta na temat obu inwestycji.