W środę rano, 18 marca, placówki oświatowe w całej Polsce zostały objęte procedurami bezpieczeństwa po serii zgłoszeń o rzekomych ładunkach wybuchowych. Służby prowadzą działania sprawdzające, a wiele szkół zdecydowało się na ewakuację uczniów.
W Chmielniku-Kolonii policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 39-letniego kierującego motocyklem po kilkukilometrowym pościgu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a po utracie panowania nad pojazdem przewrócił się i został ujęty. Jak ustalili funkcjonariusze, nie miał wymaganych uprawnień, a motocykl nie posiadał ważnych badań technicznych od blisko 11 lat.
Mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad oraz pokazów dotyczących naprawy i ponownego wykorzystania przedmiotów podczas wydarzenia „Napraw, nie wyrzucaj”. Inicjatywa odbędzie się 19 marca w godzinach 10.00–14.00 w Galerii Labirynt i wpisuje się w obchody Światowego Dnia Recyklingu.
17 marca 2026 roku w Chatce Żaka w Lublinie odbyło się spotkanie z Adamem Michnikiem, zorganizowane wokół premiery jego dwutomowej biografii intelektualnej. Wydarzenie stało się przestrzenią do dyskusji o roli intelektualistów, znaczeniu debaty publicznej oraz przemianach ideowych ostatnich dekad.
Wbrew pozorom to nie lato, a początek wiosny jest najbardziej niebezpieczny dla lasów. Właśnie teraz dochodzi do największej liczby pożarów, a ich główną przyczyną wciąż pozostaje człowiek. Leśnicy alarmują i wzmacniają system ochrony przeciwpożarowej.
Do przodu każdy potrafi. Problemy zaczynają się, kiedy trzeba zacząć cofać. Niestety manewr ten wielu kierowcom sprawia problemy.
W Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę rozpoczęcia Akcji „Reinhardt” – jednej z najtragiczniejszych operacji eksterminacyjnych przeprowadzonych przez Niemców podczas II wojny światowej. Pod Pomnikiem Eksterminacji Ludności Żydowskiej oddano hołd ofiarom.
Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali na terenie jednej z siłowni w Lublinie poszukiwanego 21-latka. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego Lublin–Zachód w Lublinie i miał odbyć karę 1,5 roku pozbawienia wolności.
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sołtysa. Wydarzenie było okazją do podziękowania przedstawicielom sołectw z województwa lubelskiego za ich zaangażowanie, odpowiedzialność oraz codzienną pracę na rzecz mieszkańców.
Ruszył otwarty konkurs na udzielenie dotacji celowych na realizację zadań służących rozwojowi Rodzinnych Ogrodów Działkowych w 2026 roku. O wsparcie finansowe z miejskiego budżetu mogą ubiegać się stowarzyszenia ogrodowe prowadzące ROD zlokalizowane na terenie Lublina. Do końca marca jest czas na składanie wniosków.
Policjanci z Lublina wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli łącznie osiem automatów do gier hazardowych w dwóch lokalach na terenie miasta. W trakcie działań zatrzymano poszukiwanego 54-latka. Wartość urządzeń oszacowano na blisko 100 tys. zł.
Na kominie lubelskiej elektrociepłowni rozpoczął się kolejny sezon lęgowy sokołów wędrownych. W poniedziałkowy wieczór, 16 marca, w gnieździe pojawiło się pierwsze jajo. W ciągu najbliższych dni mogą pojawić się kolejne.
Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo dotyczące gromadzenia w latach 2019–2024 środków pieniężnych bez wymaganego zezwolenia, w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez ustalone spółki. Według prokuratury w sprawie pokrzywdzonych jest 192 osób, a łączna kwota wpłat ma wynosić nie mniej niż 32 913 815,52 zł.
Kiedyś w wielu domach drzwi były otwarte, a Wielkanoc oznaczała nie tylko rodzinne śniadanie, ale też wizyty znajomych i rozmowy z sąsiadami na ławkach przed domem. Dziś dla tysięcy samotnych seniorów święta to przede wszystkim nieznośna cisza. Dlatego Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje uroczyste spotkania wielkanocne, by przywrócić seniorom to, co w świętach najważniejsze – poczucie bliskości i bycia częścią wspólnoty.
W III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie powstaje dwujęzyczna klasa prawniczo-dyplomatyczna To efekt podpisanej w poniedziałek, 16 marca, umowy o współpracy pomiędzy szkołą a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II. Na mocy porozumienia nowa klasa w III LO została objęta merytorycznym patronatem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Centrum Badań nad Dyplomacją KUL. Młodzi dyplomaci rozpoczną naukę już od nowego roku szkolnego.