Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu było przyczyn zderzenia dwóch aut w Śródmieściu Lublina. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała.
Niewiele brakowało, a mieszkanie stanęłoby całe w płomieniach. Wszystko z powodu pozostawionego na kuchence gotującego się obiadu.
Po wypadku na ul. Węglarza występują utrudnienia z przejazdem. Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Występują również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Wczoraj na jednej z ulic Lublina doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Wiata dla morsów przy rzece Bystrzycy, nieopodal Zalewu Zemborzyckiego, została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dziś odstrasza zaniedbanym wyglądem i śladami po libacjach. Inwestycja, która miała służyć rekreacji, stała się przykładem niewłaściwego użytkowania przestrzeni publicznej. Za cel obrali ją wandale.
W piątek w lubelskim Parku Ludowym strażacy usuwali drzewo, które zagrażało bezpieczeństwu spacerowiczów. Akcja trwała kilkadziesiąt minut.
Chwila nieuwagi, zwłaszcza podczas wzmożonego piątkowego ruchu sprawiła, iż doszło do karambolu. Obecnie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.
Pomimo ogrodzenia, na teren lubelskiej zajezdni MPK dostał się łoś. Konieczne okazało się uśpienie ważącego kilkaset kilogramów zwierzęcia. Następnie wywieziono je za miasto.
Kilka miesięcy temu dziki wywołały sporo zamieszania w lubelskim skansenie. Z ich powodu placówka musiała czasowo zamknąć się dla zwiedzających. Rzeźba ma przypominać to zdarzenie.
Lublin staje się stolicą poezji – rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu „Miasto Poezji” pod hasłem „Czas powrotu”. W programie liczne spotkania z twórcami, działania artystyczne i wyjątkowe wydarzenia w przestrzeniach publicznych i prywatnych.
Już po raz 14. rusza Sezon Lublin. W tym roku do zdobycia będą wygodna saszetka oraz zestaw składający się z piknikowej torby termicznej i butelki. Akcja potrwa do końca września.
Kierowcy alarmują o dużych problemach z przejazdem al. Witosa w kierunku Felina. Powodem korka jest zderzenie dwóch aut na wysokości Grill Baru.
Chwila nieuwagi i doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce zmierzają już policjanci, którzy będą ustalać okoliczności zdarzenia, oraz kto w tym przypadku zawinił.