W sobotę rano na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Wrotkowską doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala, występują niewielkie utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.
11 lipca, w Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA, na Placu Litewskim w Lublinie odbyła się uroczysta prezentacja wystawy Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Wołyń 1943. Ofiary, relacje, miejsca pamięci”. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy lubelskiego oddziału IPN. Wystawa została udostępniona przed budynkiem Poczty Polskiej i będzie dostępna do 31 lipca.
Jedna z dużych lubelskich firm produkcyjnych utraciła dostępność do swoich systemów informatycznych. Powodem jest atak hakerów. Zażądali oni wysokiego okupu.
Poseł Michał Moskal przedstawił dziś szereg zarzutów wobec warunków pracy w lubelskim MPK. Tymczasem skontaktowali się z nami kierowcy jak też przedstawiciele związków zawodowych wskazując, iż jest to działanie na ich szkodę.
Spacerowała z psem przy Zalewie Zemborzyckim. W niewyjaśnionych na razie okolicznościach znalazła się w wodzie. Ona trafiła do szpitala, pies wrócił taksówką.
W tym roku na ścieżce rowerowej ustawiono kurtynę wodną o innej konstrukcji. Tym samym woda jest rozwiewana przez wiatr i nie dociera do cyklistów. MPWiK podjęło już działania.
Z problemem dostępności miejsc parkingowych zmaga się wielu kierowców, szczególnie w dużych miastach. Na jednym z lubelskich osiedli nieznany na razie sprawca poprzecinał opony w kilkunastu autach z tablicami rejestracyjnymi spoza miasta.
W ostatnich latach kilkukrotnie głośno było na temat problemów w MPK Lublin. Kierowcy skarżyli się na niskie zarobki, wyśrubowany czas na obsługę pojazdów, nierówne traktowanie i wiele innych. Teraz jeden z posłów PiS postanowił zawnioskować, aby warunki zatrudnienia skontrolowała inspekcja pracy.
Dziś w południe na ul. Krańcowej w Lublinie zderzyły się dwa samochody osobowe. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną była nieuwaga kierującej renaultem.
11 lipca po raz pierwszy obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA. To hołd dla dziesiątek tysięcy niewinnych ofiar, zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej.
Posłanka Marta Wcisło zwołała konferencję prasową, by wyrazić zdecydowany sprzeciw wobec, jak informuje, obscenicznej instalacji, która po raz kolejny pojawiła się w przestrzeni publicznej Lublina. Chodzi o namiot z drastycznymi zdjęciami płodów poaborcyjnych, ustawiony 16 lutego br. przed lubelskim ratuszem, który wywołał oburzenie wśród mieszkańców miasta.
Lubelski Urząd Wojewódzki opublikował oficjalne stanowisko w sprawie obecności dwojga małoletnich cudzoziemców w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Biłgoraju. To odpowiedź na kontrowersyjne wypowiedzi wicestarosty powiatu, Beaty Strzałki, które – jak wskazuje urząd – mogą prowadzić do stygmatyzacji dzieci i wzbudzania nieuzasadnionych obaw społecznych.
Polka Dorota Rasińska-Samoćko po raz drugi zdobyła szczyt Himalajów – Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Na wierzchołku wbiła flagę Województwa Lubelskiego. Dzisiaj Dorota spotkała się z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim oraz wicemarszałkiem Markiem Wojciechowskim. Głównym partnerem ekspedycji jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
W następną sobotę, 19 lipca, w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się kolejna Potańcówka. Tym razem uczestnicy będą bawić się przy muzyce Kapeli Ludowej z Gościeradowa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:30 i potrwa do północy.
Mieszkańcy Lublina od kilku miesięcy sygnalizują nam spory problem w mieście z dbaniem o zieleń. Chodzi o zarośnięte chodniki, zasłonięte przez gałęzie sygnalizatory i znaki, a także brak koszenia zieleni w rejonie skrzyżowań. Prowadzi to do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Do takiego doszło m.in. w minioną niedzielę na ul. Diamentowej.