W piątek, 19 września br., żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończyli „Ognistą Burzę-25” – największe i najważniejsze przedsięwzięcie szkoleniowe tego roku, organizowane w ramach federacji ćwiczeń pod kryptonimem „Żelazny Obrońca-25”. Scenariusze obejmowały szeroki wachlarz zagrożeń, w które wojsko może zostać zaangażowane w realnych sytuacjach.
Wczoraj na drogach całego kraju trwały działania „Prędkość”, podczas których policjanci egzekwowali przestrzeganie limitów prędkości. W Lublinie i na terenie woj. lubelskiego ujawniono prawie 2400 wykroczeń, a 32 osoby straciły prawo jazdy.
Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał cztery umowy na remont niemal 11 km dróg wojewódzkich w Lubelskiem. Inwestycje o łącznej wartości ponad 9 mln zł mają poprawić bezpieczeństwo i komfort podróży w regionie.
Dawny budynek usługowy przy ul. Bronowickiej 3 zostanie przebudowany i zmieni się w nowoczesną siedzibę Centrum Interwencji Kryzysowej, miejsce, w którym osoby w trudnych sytuacjach życiowych, otrzymają niezbędne wsparcie i pomoc specjalistów. Zarząd Inwestycji Miejskich w Lublinie ogłosił przetarg na realizację tego zadania. Inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu 1,5 roku od daty podpisania umowy.
Już 4 października rozpocznie się kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, czyli spacerów z przewodnikami miejskimi. W ramach cyklu chętne osoby mogą wybrać się na pieszą wycieczkę, posłuchać opowieści o Lublinie i lepiej poznać miasto. Na wspólne zwiedzanie jesienią i zimą zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin.
W Lublinie 22 września 2025 r. mieszkańcy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bez opłat w ramach obchodów Dnia bez Samochodu.
Kolejne 8,5 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych zostanie zmodernizowanych lub wybudowanych. To efekt podpisanych wczoraj 17 umów na łączną kwotę przekraczającą 2,2 mln zł. Umowy z przedstawicielami 16 gmin podpisali marszałek Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Marek Wojciechowski.
W czwartek Marszałek Jarosław Stawiarski i członek zarządu Marcin Szewczak wręczyli 14 umów o dofinansowanie projektów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Mowa o projektach, których celem jest dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy oraz Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w zakresie infrastruktury edukacyjnej jak też ochrony dziedzictwa naturalnego, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju turystyki obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych.
Jeszcze w tym roku ma zostać wyremontowana ul. Pasieczna w Lublinie. Niebawem ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, który w ciągu dwóch miesięcy powinien ułożyć nową, równą nawierzchnię.
Jest sądowy finał sprawy pobicia ze skutkiem śmiertelnym w Łubkach. Marcin B. zapewniał, że uderzył ofiarę tylko 2-3 razy. Mężczyzna miał jednak dosłownie połamane kości twarzy.
Przez szereg lat ratownicy medyczni obsługujący południową część Lublina stacjonowali w podstacji Bronowice. Właśnie uległo to zmianie i przeprowadzili się na Felin. Jak zaznaczano, zmiana przyniesie same korzyści.
Lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego organizuje kolejny przetarg, w ramach którego można nabyć wycofany z armii sprzęt. W ofercie znalazły się m.in. silniki do ciężarówek, części samochodowe, instrumenty muzyczne, a także namioty do kuchni polowych.
Ponad 5 kilometrów dróg zostanie przebudowanych i wyremontowanych dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski podpisał umowy z samorządami na realizację inwestycji o łącznej wartości blisko 6 mln zł.
Dzielnicowy z VII Komisariatu Policji w Lublinie, podczas czasu wolnego od służby, rozpoznał i wskazał funkcjonariuszom osobę poszukiwaną. 39-letni mieszkaniec miasta trafił już do aresztu, gdzie odbędzie karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo.