Lubelscy policjanci przeprowadzili wczoraj szeroko zakrojone działania kontrolne pod nazwą „Hulajnoga”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 43-letniego mieszkańca miasta, który miał przy sobie ponad kilogram narkotyków.
Na obwodnicy Lublina doszło do niezwykle groźnej sytuacji, która mogła zakończyć się poważnym zdarzeniem drogowym. Tylko szybka reakcja kierowcy zapobiegła zderzeniu przy dużej prędkości.
Poczta Polska udostępnia automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) w 40 lokalizacjach. Urządzenia są dostępne m.in. w 18 placówkach pocztowych, w tym w Warszawie, Białymstoku, Krakowie, Lublinie czy Toruniu. Kolejne 22 defibrylatory zamontowano w Wydziałach i Działach Ekspedycyjno-Rozdzielczych, gdzie pracuje najwięcej osób zatrudnionych w Spółce.
Do szpitala trafiła piesza, która dziś rano została potrącona na ul. Nałęczowskiej w Lublinie. Policjanci ustalili, iż zdarzenie miało miejsce poza przejściem.
Na skutek postępowań dyscyplinarnego i karnego, jest decyzja o zawieszeniu prof. Andrzeja Kidyby. Studenci zarzucili mu m.in. stosowanie mobbingu i przemocy seksualnej. Do tego prokuratura oskarżyła mężczyznę o wieloletnie znęcanie się nad żoną.
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku, jaki miał miejsce na lubelskich Bursakach. Na miejscu pracują policjanci, są utrudnienia w ruchu.
W Kajetanówce w powiecie lubelskim doszło dziś rano do zderzenia dwóch samochodów osobowych – toyoty i kii. Na miejscu działania prowadzą służby ratunkowe. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła pod opiekę medyków.
Lubelscy policjanci prowadzą dziś działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Hulajnoga”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz innych urządzeń transportu osobistego, a także zwiększenie świadomości wśród uczestników ruchu drogowego w zakresie obowiązujących przepisów.
Więcej niż co trzecia umowa o dzieło trwa do dwóch dni. W pierwszej połowie tego roku dzieła wykonywało 8 tys. mieszkańców województwa lubelskiego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował dane z rejestru takich umów.
50-letnia mieszkanka Lublina trafiła na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Kobieta przez dłuższy czas miała znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoim mężem oraz dziećmi. Domowe awantury, do których dochodziło pod wpływem alkoholu, zakończyły się interwencją policji i decyzją sądu o odizolowaniu agresorki od rodziny.
Blisko 6,6 tysiąca studentów rozpoczęło 73. rok akademicki na Politechnice Lubelskiej. Wśród nich znalazło się 2409 osób przyjętych na pierwszy rok studiów. To właśnie ich przedstawiciele podczas uroczystej inauguracji złożyli ślubowanie, oficjalnie stając się częścią społeczności akademickiej uczelni.
Niezachowanie ostrożności podczas jazdy, jak też niedostateczny odstęp od poprzedzającego auta były przyczyną zderzenia dwóch pojazdów na al. Witosa. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Po remoncie ul. Kunickiego i Grafa, przyszedł czas na kolejne prace drogowe na terenie miasta. Tym razem chodzi o najbardziej zniszczone fragmenty al. Tysiąclecia, Witosa i ul. Hutniczej.
Znów na rondzie Gorala, czyli skrzyżowaniu ulic Wrotkowskiej z Diamentową miało miejsce zderzenie pojazdów. Jak zwykle przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Na miejscu pracują policjanci.