Lublin uczcił 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody, zorganizowane przez wojewodę lubelskiego Krzysztofa Komorskiego oraz Komitet Honorowy, zgromadziły setki mieszkańców, przedstawicieli władz, służb mundurowych i organizacji społecznych.
Na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Giełczew, w powiecie lubelskim, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki Audi wypadł z trasy i dachował. Obecnie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.
Zdarzenie wyglądało groźnie, jednak na szczęście nikt nie odniósł w nim poważniejszych obrażeń ciała. Sprawcą okazał się młody kierowca z hyundaia.
Plac Zamkowy w Lublinie jest już w pełni przygotowany na wyjątkowe widowisko muzyczne z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada mieszkańcy miasta i widzowie w całym kraju będą mogli uczestniczyć w koncercie „Polska na TAK”, który połączy pokolenia i muzyczne style w hołdzie dla wolnej Polski.
Otrzymaliśmy od kierowców sygnały dotyczące oznakowania jednej z lubelskich ulic. Chodzi o znaki, które wzajemnie się wykluczają. Szybko udało nam się ustalić, skąd wziął się problem.
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch aut na skrzyżowaniu w Lublinie. Uczestnicy kolizji postanowili porozumieć się bez udziału policji.
Drugiego, tak dobrze oznakowanego ronda, chyba nie ma w naszym regionie. Pomimo tego kolejny kierowca nie zauważył licznych znaków ustąp pierwszeństwa przejazdu.
Są tam, gdzie potrzebna jest pomoc – po powodzi, wichurze czy podtopieniach. W takich chwilach saperzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ratują dobytek mieszkańców, zabezpieczają teren i przywracają drożność dróg. Gdy nie uczestniczą w działaniach kryzysowych, szkolą się, by w każdej chwili być gotowi do działania – także w warunkach bojowych. Łączą precyzję inżyniera z determinacją żołnierza, a ich motto „Zawsze gotowi, zawsze blisko” nabiera wyjątkowo praktycznego znaczenia.
Po raz kolejny w ostatnich dniach w tym miejscu zderzyły się dwa auta. Tak jak poprzednio, sygnalizacja świetlna już nie działała, a jeden z kierowców nie zwrócił uwagi na znaki. Na szczęście nie było rannych.
Sporej wielkości łoś pojawił się na drodze krajowej nr 19. Wszedł jednak tuż przed nadjeżdżające auta. Zwierzę nie przeżyło. Podróżującym pojazdami osobom nic się nie stało.
Auto wypadło z jezdni, zjechało na chodnik po czym uderzyło w betonowy słup latarni. Ten zaś przewrócił się i upadł uszkadzając zaparkowanego przy pobliskiej posesji renaulta. Pasażer zamiast do celu podróży, trafił do szpitala.
Na placu Zamkowym niemal gotowa jest już scena, na której we wtorek wystąpi 20 polskich artystów. Trwają teraz próby oświetlenia. Będzie to atrakcja miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości sobotni mecz żółto biało niebieskich na Arenie Lublin miał specjalną oprawę. Wykonali ją żołnierze 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.
Pierwszy z 11 murali, jakie powstają na rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, jest już ukończony. Zostanie odsłonięty 11.11 o godz. 11:11.
Sporym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się Targi Terrarystyczne Exoticarium, jakie zorganizowano w Lublinie. Wydarzenie skierowane było zarówno dla pasjonatów, lecz także początkujących hodowców.