Blisko 5000 kontroli stanu trzeźwości przeprowadzili lubelscy policjanci w ramach działań „Andrzejkowych” związanych z akcją „Trzeźwość”. Funkcjonariusze ujawnili 12 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca pojazdu marki Mini, który miał w organizmie 2 promile alkoholu i już stracił prawo jazdy.
Mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustwa, w wyniku którego straciła blisko 240 000 zł. Kobieta uwierzyła, że jej konto bankowe jest zagrożone, i w trosce o bezpieczeństwo swoich oszczędności wypłacała pieniądze, przekazując je osobom podszywającym się pod pracowników banku. Dzięki czujności córki oraz interwencji funkcjonariuszy udało się powstrzymać dalsze straty, które mogły wynieść kolejne 200 000 zł.
W Lublinie odbyło się otwarte spotkanie posła Michała Krawczyka oraz wiceminister Małgorzaty Gromadzkiej poświęcone ochronie ludności i obronie cywilnej w województwie lubelskim. Przedstawiono szczegóły nowej ustawy oraz zakres finansowania działań mających wzmocnić bezpieczeństwo mieszkańców regionu.
Dziś po południu przedstawiciele Młodej Lewicy rozdawali przechodniom w centrum Lublina prezerwatywy. Akcję zorganizowano z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.
Trwa ustalanie dokładnych okoliczności oraz przyczyn zdarzenia, jakie miało miejsce na rondzie Honorowych Krwiodawców. Kierowcy napotkają na niewielkie problemy z przejazdem.
Pasażerowie na stacji Lublin Główny łatwiej przesiądą się z samochodów do pociągów. Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły nowy, bezpłatny parking dla 100 samochodów przy wejściu na peron nr 1. Na inwestycję przeznaczono 1,5 mln zł netto z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.
6 grudnia lubelska komunikacja miejska wprowadzi świąteczny klimat – trolejbusy i autobusy będą udekorowane, a kierowcy i kontrolerzy wcielą się w Mikołajów, rozdając pasażerom słodkie upominki i książki Maksa Czornyja.
Już 4 grudnia br. w Lublinie, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej organizują kolejne, bezpłatne warsztaty „Łączy nas bezpieczeństwo”. Szkolenie dotyczyć będzie bezpieczeństwa w domu, w sieci i w przestrzeni publicznej, w ty rozpoznawania dronów i dezinformacji. Zachęcamy do zapisów.
W dniach 25-29 listopada br., dowództwo 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej gościło delegację Szwedzkiej Gwardii Krajowej – Hemvärnet. Oprócz obserwacji i spotkań roboczych szwedzcy wojskowi uczestniczyli w szkoleniu podstawowym dla ochotników terytorialnej służby wojskowej w koszarach w Dęblinie. Ostatnim punktem wizyty był udział w uroczystej przysiędze w Lublinie.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski trzech obywateli Ukrainy. Dwóch z nich było zaangażowanych w proceder organizowania nielegalnej migracji, natomiast trzeci mężczyzna dwukrotnie prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Przez okres 5 lat nie będą mogli powrócić do Polski. Mają też zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.
Lubelski Teatr Muzyczny ponad dwa lata temu przekształcony został w Operę Lubelską. Tak wiec już dwudziesty ósmy miesiąc ta nowa instytucja kulturalna, o którą wzbogaciło się nasze miasto, prężnie działa na kulturalnej mapie Lubelszczyzny.
Lubelscy policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolne pod nazwą „Prędkość”, podczas których ujawniono niemal 400 naruszeń przepisów drogowych. Zdecydowana większość dotyczyła przekroczeń dozwolonej prędkości, w tym w rejonach przejść dla pieszych.
Jechał nie patrząc na wskazania sygnalizacji świetlnej. Doprowadził do zderzenia pojazdów. Na szczęście podróżujące autami osoby nie wymagały interwencji medycznej