To była spontaniczna akcja. Strażacy oddali krew dla poszkodowanej w wypadku kolejowym 14-latki

Poszkodowana w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym w Chełmie 14-latka wciąż jest w poważnym stanie. Czeka ją długie i skomplikowane leczenie. A do tego potrzebna jest krew.

Od kilku dni apelujemy o oddawanie krwi dla 14-letniej Pauliny Nafalskiej, która w tym tygodniu temu uległa wypadkowi na przejeździe kolejowym w Chełmie. W zderzeniu pociągu z samochodem osobowym zginęła jej matka. Nastolatka zaś odniosła bardzo poważne obrażenia i przebywa w lubelskim szpitalu, gdzie lekarze robią wszystko, aby wróciła do zdrowia.

Na nasz apel szybko zareagowali strażacy z jednostki OSP w Konopnicy, którzy często włączają się w różnego rodzaju akcje związane z pomocą dla potrzebujących. Druhowie nie zastanawiając się długo, zebrali się i udali do stacji krwiodawstwa w Lublinie, gdzie oddali ten jeden z najcenniejszych darów, który ratuje życie.

Pomoc w postaci krwi wciąż jednak jest potrzebna. Przed 14-latką jeszcze kilka poważnych zabiegów, do przeprowadzenia których niezbędna jest właśnie krew. Grupa, którą się oddaje nie ma znaczenia, należy tylko poinformować, że krew przeznaczona jest dla Pauliny Nafalskiej. W przypadku oddania krwi innej grupy niż ma nastolatka, zostanie ona wymieniona na tą potrzebną.

(fot. nadesłane)
2017-04-08 17:51:13

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Widzę czesto jak kobiety prowadzą to mnie nie dziwi, że się wpakował pod pociąg. Będzie bezpieczniej na drogach

  • Ton ie byla wina tej kobiety.droznik nie zamknal rogatek. A pociag jedzie jednak rozpedzony. A tam sa zakrety i poprostu go nie widac jak nadjezdza.

   • Jeżeli rogatki są podniesione to nie upoważnia to nikogo do bezmyślnego wjazdu na przejazd kolejowy! Irytują mie debile co gdy zwalniam by się rozejrzeć – trąbią lub mrugają światłami… Współwinna jest według mnie również kobieta , która zginęła.

  • Człowieku weź się zastanów co piszesz…..ciekawe czy to samo byś napisał jakby zginęła Twoja matka/córka /żona /siostra. Zero jakiegoś zahamowania! Trochę współczucia…

 2. „która w tym tygodniu temu uległa wypadkowi”

 3. Panowie Gratuluję postawy ogromny szacunek

 4. Wiklinowy Nocnik

  taa i kazdy dzien wolny w robocie…

 5. Kostucha.jak ci nie wstyd tak pisac..zwierze godniej zachowuje sie od ciebie nie zycze zle nikomu ale takie smiecie jak ty powinni byc eliminowani

 6. Wasze niektóre komentarze w ogóle nie powinny się pojawić
  Jesteście żałośni…

 7. Też bym oddał ale nie mogę (dożywotnio biorę leki). Szacunek dla strażaków!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.