Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Była przekonana, że bierze udział w akcji CBA. Straciła ponad 120 tys. złotych

Tomaszowscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę mieszkanki powiatu. Kobieta przekazała mundurowym, że straciła ponad 120 tys. złotych myśląc, że bierze udział w akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W minioną niedzielę do tomaszowskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu twierdząc, że padła ofiarą oszustwa, w wyniku którego straciła ponad 120 tysięcy złotych.

Pokrzywdzona relacjonowała, że w miniony piątek skontaktował się z nią mężczyzna, który podał że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przekonywał o tajnej akcji, w której kobieta również bierze udział, ponieważ ktoś chciał wziąć na jej dane kredyt. Aby uwiarygodnić historię, przestępca polecił nie rozłączając się, zadzwonić na numer alarmowy 997 i tam potwierdzić dane osobowe policjanta.

Co więcej, do kobiety zadzwonił fałszywy prokurator przekonując, że sprawa jest tajna i nie można o niej nikomu mówić. Wykorzystując techniki manipulacji, podstępem nakłonił kobietę do wpłacenia pieniędzy, które posiadała w domu, na wskazane konta bankowe.

Kobieta postępowała zgodnie z poleceniami, zapakowała pieniądze i wpłaciła na wskazane rachunki w placówkach bankowych. Tym sposobem straciła ponad 120 tysięcy złotych. Po dokonanych wpłatach, kontakt z fałszywym policjantem się urwał. Teraz sprawą oszustwa zajmują się policjanci.

Była przekonana, że bierze udział w akcji CBA. Straciła ponad 120 tys. złotych

(fot. pixabay.com, CBA)

9 komentarzy

  1. I bardzo dobrze.A teraz Urząd Skarbowy niech z Urzędu wszcznie postępowanie skąd miała tyle kasy ?????

  2. Czym to takich jełopów robią?

  3. Nie wierzę kurna nie wierzę….

  4. Miala! Nie ma. Krąży pieniądz.

  5. Poziom intelektualny powiadasz…każle żoliborski? 😀

  6. Widziałem Ptaka Cień

    Niech mi ktoś wytłumaczy. Skąd jakiś nierób, ma nr telefonu jakiegoś starca? Ja rozumiem, można podejść kogoś osobiście, w domu. Nie rozumiem jednak akcji na telefon w której starzec ma zostawić flote pod jakąś ławką. Skąd on ma niby wiedzieć do kogo nalezy nr tel. 500 500 500 (przykładowo), jeśli dzwoni na tzw „pałę”.

  7. I znowu to dzwonienie na 997 bez rozłączania się!

Z kraju