Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Był tort z podobizną Krzysztofa Żuka, podziękowania oraz gratulacje dla radnych

Wczoraj przed lubelskim Ratuszem Krzysztof Żuk spotkał się z mieszkańcami, aby podziękować im za udział w wyborach. Był tort z podobizną prezydenta miasta, a także gratulacje dla radnych, którzy zdobyli mandat do Rady Miasta.

Przypomnijmy, największe poparcie w wyborach na prezydenta Lublina uzyskał Krzysztof Żuk z Komitetu Wyborczego WYBORCÓW KRZYSZTOF ŻUK. Oddano na niego 68 461 głosów, co stanowi 57,49% ogólnej liczby oddanych głosów. Jego najpoważniejszy kontrkandydat z Prawa i Sprawiedliwości uzyskał Robert Derewenda, reprezentujący Komitet Wyborczy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, zdobywając 40 796 głosów. Uzyskał on poparcie na poziomie 34,26%.

Co więcej KWW Krzysztof Żuk zwyciężył w wyborach prezydenckich do Rady Miasta. Wczoraj na deptaku, przed lubelskim Ratuszem, prezydent miasta spotkał się z mieszkańcami, aby im podziękować,. Były również gratulacje dla radnych, którzy zasiądą w Radzie Miasta.

– Dziękuję mieszkankom i mieszkańcom, oraz kandydatom i kandydatkom za ostatnie miesiące starań o każdy głos. Gratuluję tym, którzy zdobyli mandat do Rady Miasta. Podziękowania za kulturalną kampanię wyborczą kieruję także do moich kontrkandydatów w wyborach na prezydenta Lublina. Wraz z moją drużyną przygotowaliśmy dziś dla mieszkanek i mieszkańców słodką niespodziankę – przekazał Krzysztof Żuk w mediach społecznościowych.

Tą słodką niespodzianką był tort z podobizną Krzysztofa Żuka, ozdobiony herbem miasta. Ciasto następnie pokrojono i rozdano. Jednocześnie prezydent pogratulował Robertowi Derewendzie wyniku, wspomniał jednak, że otrzymał on mniej głosów niż pięć lat temu jego przeciwnik, również z ramienia PiS, Sylwester Tułajew. Dodał, że to dobry wynik na i tak dość krótką kampanię wyborczą.

42 komentarze

  1. ciemny narod wybral tuskowe zaraze

  2. Niech mi ktoś powie co pan Żuk zrobił dla Lublina?

  3. Antonina Wieszak

    Jak miał wygrać ktoś inny, skoro cały Lublin był nim oblepiony, nawet MPK jeździło z jego podobizną i jego podopiecznych.
    Inne plakaty były nieliczne lub uszkadzane, a co najmniej przewracane. Wyglądało to tak jakby do wyboru byli tylko ludzie z partii Żuka.

Dodaj komentarz