Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

To wydarzenie za każdym razem gromadzi tłumy. W Lublinie odbędzie się kolejny Festiwal Roślin

W najbliższy weekend do Lublina zawita Festiwal Roślin. Będzie to kolejna już edycja tego, największego w Polsce targu roślin doniczkowych. Organizatorzy zapewniają, że będą też nowości, a wszystko to w atrakcyjnych cenach.

Ostatnie edycje Festiwalu Roślin, jakie miały miejsce w ubiegłym roku w hali Targów Lublin, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Teraz, wraz z nadejściem wiosny, wydarzenie powraca do Lublina. Ten, największy w Polsce targ roślin doniczkowych odbędzie się w sobotę i niedzielę, 13-14 kwietnia.

Oprócz najrozmaitszych kwiatów doniczkowych dostępne będą też inne rośliny, w tym kolekcjonerskie. Do tego szeroki wybór nawozów, środków ochrony roślin, doniczek, literatury i akcesoriów dla pasjonatów. Jak wskazują organizatorzy, wszystko to w konkurencyjnych cenach, które zapewnione są dzięki temu, że rośliny pochodzą prosto z hodowli z wykluczeniem pośredników. Klient na cenówkach ma nadrukowaną cenę oraz dla porównania informację, ile ona kosztuje w sklepach internetowych.

– Poprzedni sezon, to przede wszystkim rekordowo bogaty asortyment, a w szczególności bardzo dużo nowych gatunków i okazyjnie tanie rośliny kolekcjonerskie. Dlatego nie spoczęliśmy na laurach i zarezerwowaliśmy u ogrodników znów sporo pięknych nowości. Zarówno tych popularnych, przystępnych dla każdego, jak również kolekcjonerskich. Każdą roślinę zamawiamy w dużej ilości, aby klienci mogli wybierać z całej półki, albo wózka podobnych roślin i zdecydować się na tę, która ich zdaniem jest najpiękniejsza – mówi Natalia Tykałowicz.

Dostępnych będzie kilkaset odmian roślin specjalnie wyselekcjonowanych przez specjalistów. Festiwal Roślin potrwa dwa dni, w godz. 8:00-20:00 oraz 10:00-18:00. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

7 komentarzy

  1. Jak dla mnie przereklamowana impreza, nic tam ciekawego nie ma czego nie znajdzie sie w obi lub leroy, a i sam wybór mniejszy. Dodatkowo w marketach tłumów nie ma tak dużych jak tam. Same ceny to też pozostawiają wiele do życzenia…

    • Byłam raz widziałam i więcej tam nie pójdę ceny wyższe niż w marketach

    • Lubelskie to taka uwsteczniona rozwojowo dziura, ze w lubelskim to nawet giełdy terrarystycznej nie ma. W lubelskim to rano pacież, potem gong głowa w beton w kościele, w południe pacież –> gong o beton w kościele, po południu pacież i gong i na dobranoc wycieczka pod bramę krakowską do obrazu LOL

  2. Dużo roślin ma choroby. Niestety. Na kilka kupionych roślin (u różnych sprzedawców) tylko monstera uratowana. Reszta padła. Szkoda. Ja na pewno nie pójdę.

Dodaj komentarz