Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Krótka radość 18-latka z prawa jazdy. 10 dni temu zdał egzamin

18-latek z powiatu chełmskiego przez centrum Chełma pędził z prędkością 113 km/h. Młodzieniec stracił prawo jazdy po 10 dniach od zdania egzaminu. Został też ukarany wysokim mandatem.

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego z Chełma prowadzili pomiar prędkości na Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Mundurowi zauważyli szybko jadący pojazd osobowy.

– W pewnej chwili zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który przekroczył o 63 km/h dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 18-latek z powiatu chełmskiego, który 10 dni temu zdał egzamin na prawo jazdy. Swoją brawurową jazdę tłumaczył pośpiechem – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Mundurowi za ujawnione wykroczenie nałożyli na młodzieńca mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych, a jego konto obciążą punkty karne. Nastolatek straci też uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

13 komentarzy

 1. Na stałe powinien stracić.

 2. Dowód, że stan umysłu nie pozwala na ocenę sytuacji i sposób wychowania nie wpoił zasad.
  Dożywotni zakaz powinien być!
  Nie jest w stanie zrozumieć. Na pewno psioczy pod nosem na policję i jacy to oni są źli.

 3. Takiemu prawo jazdy nie jest potrzebne. Za 2000zł mógł wynająć plac buraczany i tam udawać buraka znaczy kierowcę. Za kilka tygodni pewnie znowu o nim usłyszymy. Oby tylko nikogo nie zabił.

 4. Lepiej wydać 2000PLN na mandat, niż kilka razy tyle na nagrobek.

 5. Słowo ,,aleja” w nazwie ulicy powinno być napisane z małej litery ,,a”, w przeciwieństwie do ,,Aleje”.

  • Nie, nie powinna być. Zmiana nazwy Alei I Armii Wojska Polskiego na Aleję Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Chełmie weszła w życie 14 października 2017 r. Pisownia jest poprawna duża literą.

   • To jak to jest z tą dekomunizacją nazw ulic? W Lublinie nazwę ul. I Armii WP zmieniono na Żołnierzy Niepodległej, a w Chełmie ulica (czy tam aleja) o podobnej nazwie nadal jest?

   • To jakiś kabaret. Rada Miasta nie może zatwierdzać nazw ulic sprzecznych z gramatyką języka polskiego. To może dlatego tylko trzy osoby z tej Rady głosowały za zmianą, bo one akurat były lekko niepiśmienne. Gdyby to była ulica o nazwie Aleja Żołnierzy I AWP, to wtedy byłoby w porządku, ale jeżeli to jest aleja, to nie ma takiej możliwości, aby to pisać wielką literą.

  • Małą literą lub wielką. Nie ma czegoś takiego jak „z małej” lub „z dużej”.

 6. Możecie mu nie oddawać nic z niego nie będzie

 7. Rodzice pewnie dumni. Na prawko i audi dali to teraz na mandat dadzą.

 8. Ale umiał zaparkować na mieście i zdał

 9. Mieszkam w bloku obok którego na ulicy jest ograniczenie do 20 km/h. I co się tu wyprawia to strach pomyśleć, jakie następstwa mogą zaistnieć. Kobiety i młodzi kierowcy pędzą naprawdę szybko. Wczoraj jeden dzban wchodził w zakręt na dwóch przeciwstawnych do środka zakrętu kołach. Myślałem, że już pójdzie w garaże ale okazało się, że to „miszcz” w klapkach ze skarpetami pojechał po osiedlu dalej. Tu jest mnóstwo pracy dla policji lub radaru. Dodam tylko, ze obok jest przedszkole nr 10.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport