Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Był pijany, tak zakończył podróż renaultem

Kierujący renaultem mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 59-latek zakończył podróż pojazdem w rowie na boku. Wkrótce mieszkaniec gminy Annopol usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Nieszawa w powiecie opolskim. Dyżurny opolskiej komendy około godz. 14.00 otrzymał zgłoszenie od świadka, że samochód marki Renault zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Wcześniej mężczyzna jadąc swoim samochodem widział, jak kierujący pojazdem jechał wężykiem.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało za kierownicą renaulta siedział 59-letni mieszkaniec gminy Annopol. Mężczyzna był kompletnie piany, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

59-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

– W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r. nowe przepisy zaostrzają kary m.in. dla pijanych kierowców. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym – będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności. Dotychczas niektórzy kierowcy próbowali tłumaczyć się, że wypili alkohol po wypadku. Takie zachowania nie będą bezkarne. Nowe regulacje przewidują również identyczne sankcje dla prowadzącego pojazd, który pił alkohol po wypadku, a przed zbadaniem przez policję – wyjaśnia aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

9 komentarzy

 1. A miało być mniej meneli jeżdżących…. Nic nie wychodzi temu naszemu prezydentowi

 2. W takim przypadku konfiskata auta wydaje się uzasadniona :/

 3. Dobra biedota się nachla i jedzie wężykiem ,no jak by miał rozum to by po pijaku jechał jak trzeźwy,ciekaw jestem jak będzie z tym co walnął na autostradzie i spalił ludzi w samochodzie.Oni jechali 14o km/h i dostali uderzenie w tył przy prędkości 250kmh ,ale podobno ten co spalił tych troje ludzi w samochodzie zw tym dziecko.Jego nie należy znaleźć,powoli sprawa ucichnie i wszystko się zatuszuje

 4. Taki jak ja biedak,bez znajomości nie jechał bym 300km/h po autostradzie z dwóch powodów, że mogę spowodować wypadek albo dożywotnio stracić prawo jazdy

  • Niedorzecznik prasowy

   Uprzejmie informuję o trzecim powodzie, bodajże najważniejszym: nie miałbyś czym jechać tak szybko.
   I nie obrażaj się, mnie na to też nie stać.

 5. Dostanie 800+ to będzie miał 4 promile.

 6. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  I znowu (podobno dobry) Bóg zrobił co mógł. Resztą zajmują się fachowcy.

Dodaj komentarz

Z kraju