Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Był pijany i zdenerwowany. Wybił szybę w BMW

Bialscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia szyby w zaparkowanym pojeździe na jednej z ulic Białej Podlaskiej. Mężczyzna tłumaczył swoje postępowanie zdenerwowaniem oraz wypitym alkoholem.

Policjanci z Białej Podlaskiej w minioną niedzielę przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu BMW zaparkowanego przy ul. Terebelskiej. Zgłaszająca przekazała, że w zaparkowanym dzień wcześniej samochodzie nieznana osoba uszkodziła tylną szybę. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę około 1,5 tysiąca złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Wandal niedługo cieszył się bezkarnością. Funkcjonariusze ustalili, personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się, że to 33-latek z Białej Podlaskiej mieszkający obecnie za granicą.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna przyjechał odwiedzić rodzinę. 33-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że uderzył pięścią w szybę przypadkowego auta. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem oraz zdenerwowaniem.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

12 komentarzy

 1. Przynajmniej oduczy się parkowania na chodniku. Jeżeli ten ma mniej niż 1,50m szerokości to nie można na niego wjechać nawet ćwiartką koła.

 2. Podwójna, atermiczna w starym E53… nie mógł jakiejś za mnie niż 500 złotych stłuc (na wykroczenie), tylko się uwziął na pewnie najdroższą szybę na całym parkingu? ?

 3. No to rodzinka nieżle musiała go wkur…..ć jeżeli pięścią wybił tak pancerną szybę . Szwagry mają farta że to nie ich szczęki .

 4. pozdrawiam kolesia ze srebrego starego bmw seria 3 ..już. . niedługo się spotkamy

 5. Lepiej przeciwdziałać niż działać po fakcie. Do takich incydentów by nie dochodziło, gdyby służby w porę usuwały pojazdy utrudniające ruch.

 6. To i tak niewiele wyceniła… Taka szyba (atermiczna podwójna) jest dostępna w zasadzie tylko w oryginale – można ją dostać tylko w ASO – kosztuje ponad 1800 zł. Do tego zestaw montażowy (z półtorej stówy) i sama robocizna – wyjdzie z 2500 zł… Druga sprawa, że nie wygląda mi to na uderzenie pięścią – podwójne szyby są jednymi z najmocniejszych na rynku – gdyby chłop chciał ją zbić gołą pięścią, to z pewnością połamałby sobie kości…

  • Ty to raczej nie jesteś zbyt mądry i bystry. Kto do starego BMW bierze części z ASO i mówi że są dostępne tylko tam? Za 300 zł kupujesz całą klapę np z portalu ogólno dostępnego. Czasem to aż się dziwię gdzie ci ludzie mają głowę do myślenia.

   • Jaki bystry i mądry mechanik… Znajdź klapę z podwójnym oszkleniem na portalu aukcyjnym – jeszcze za 300 zł… Potem dopasuj wiązkę do konkretnego wyposażenia, itd. Powodzenia. 😉 Tyle, że taki stodołowy mechanik założyłby pojedynczą szybę, przyciemnił najtańszą folią a klienta by zapewniał, że komunikat na desce się musi świecić, „bo ten typ tak ma”… Pajacyk rozbił szybkę, to zapłaci za przywrócenie do stanu poprzedniego – i to nie u takiego pseudo-speca, który szuka kradzionych części…

 7. i takie bydlo robi polsce wizytowke za granica?

 8. No i ja bym takie tłumaczenie przyjął i odstąpił od ukarania …w końcu każdy może się zdenerwować szczególnie jak jest pod wpływam ogólnie dostępnego alkoholu z którego sprzedarzy czerpie korSci nasze państwo prawe i sprawiedliwe

 9. Ale kozak …jakby swoim pustym łbem wybil tą szybę to było by cos …a tak to żadna sztuka tylko wstyd że wybrał najdroższą

Z kraju

Polityka i społeczeństwo