Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Burze możliwe w środę na obszarze woj. lubelskiego. Lokalnie wystąpią opady gradu i silne ulewy

Dzisiaj w regionie prognozowane są burze, którym będzie towarzyszył silny wiatr, a miejscami opady gradu. Najwięcej lokalnych burz pojawić się może na północy województwa, chociaż lokalne i mocno izolowane burze są możliwe w całym regionie.

W środę Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii. Przez nasz kraj przebiega dziś pofalowany front atmosferyczny wzdłuż którego dojdzie do dynamicznych wymuszeń i rozwoju konwekcji. We wschodniej połowie kraju również niewykluczone są burze na lokalnych strefach zbieżności wiatru.

Dzisiejsze burze na wschodzie będą rozproszone i na ogół krótkotrwałe. Towarzyszyć mają im opady gradu do 1-2 cm, wiatr do 60-70 km/h, jak i też ulewy do 10-30 mm. Chmury burzowe rozwijać mają się już w pierwszej części dnia. Największa intensyfikacja zjawisk konwekcyjnych ma być między godziną 13 a 18. Pod wieczór chmury burzowe zaczną zanikać. W nocy burze nie są już prognozowane.

Najwięcej lokalnych burz pojawić się może na północy województwa, chociaż lokalne i mocno izolowane burze są możliwe w całym regionie.

Prawdopodobieństwo rozproszonych burz wynosi 85%

Najnowsze informacje pogodowe

Położenie opadów i lokalnych burz

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Niech nie tu Szanowny jasnowidz gradu nie obiecuje !!! Ogórki minie na grządkach powschodzili, pomidory kwitną, szczypiorek dorodny…
  O rolniczych uprawach nawet nie wspomnę bo to nie moje

 2. Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

  Popaczyłam se na radarowom mapem Lubelskich fanów burz (czy jakoś tak) i aż nie sie włosy zjeżyli, tu i ówdzie…
  Cały zabójczy front burzowy jest na linii Wisły i rzeczywiście jest coś na rzeczy

 3. Oby Bóg zesłał pioruny soczyste na bezbożników z PIS, PO, PSL czy SLD!

 4. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Myślałem, żeś pan dobry Jasnowidz, ale nic sie nie ziściło, uważam więc, że taki z pana jasnowidz, jak z koziej „de” traba.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo